Plusy i minusy dwóch typów nagrzewnic powietrza

Nagrzewnice elektryczne produkuje się w celu ogrzewania stosunkowo małych pomieszczeń, tego typu jak mały sklep albo niewielka budka. Charakteryzuje je dość mała wydajność przy równoczesnym znacznym poborze energii elektrycznej.

Nagrzewnica elektryczna jest doskonała, jeżeli zamierzamy ogrzewać pomieszczenia o rozmiarze 2×2 metra. Nie oznacza to, że nagrzewnicą elektryczną nie można by wydajnie ogrzewać większych pomieszczeń, przy czym trzeba się wtedy przygotować na duże rachunki za prąd elektryczny. Ponadto nagrzewnice elektryczne niezwykle szybko ogrzewają pomieszczenie, w którym są umieszczane. Są one zaopatrzone w specjalistyczny wentylator, przez który wydzielane jest ciepło. Olbrzymią zaletą elektrycznych nagrzewnic jest zupełny brak otwartego ognia, co ma znaczny wpływ na zachowanie bezpieczeństwa odbiorców. Jakakolwiek usterka takiej nagrzewnicy nie będzie stanowić żadnego niebezpieczeństwa dla użytkowników ani samego miejsca, które dogrzewa. Wykorzystując nagrzewnicę elektryczną nie musisz się więc martwić o jakikolwiek ogień.
oczy

Autor: KALDEWEI
Źródło: KALDEWEI

rozwiązania

Autor: rawdonfox
Źródło: http://www.flickr.com
Są również gazowe nagrzewnice powietrza, które stanowią niejako konsensus między ceną a jakością. Zarówno taka nagrzewnica, jak i stosowany w nich materiał opałowy są stosunkowo tanie. Nagrzewnice gazowe są całkowicie niezależne. Można by z nich korzystać w wybranym miejscu, ponieważ nie potrzebują one podłączenia do prądu elektrycznego. Stosuje się je do ogrzewania miejsc o relatywnie dużej powierzchni. Ogromną zaletą tego typu nagrzewnic jest również możliwość regulowania mocy cieplnej, łatwość ich obsługiwania czy konserwacji. Nagrzewnice gazowe nie są idealne.

Gaz w procesie spalania wypiera z pomieszczeń tlen, co niestety w przypadku złej wentylacji grozi nawet zaczadzeniem.

Wciągający tekst? Jeśli tak uważasz, to równie wciągające kwestie znajdziesz też we wpisie (www.homeplaner.pl/comforthome/), który jest tutaj.

Poza tym nagrzewnice gazowe podczas spalania emitują znaczną ilość wody. Innymi słowy, bez dobrej wentylacji w pomieszczeniu będzie miał miejsce rozwój grzybów czy pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*