Jakiego rodzaju płytki zastosować do konstrukcji kominka oraz czy niezbędny będzie do ich łączenia specjalny klej?

Do budowy kominka niezbędne są specjalistyczne płyty, jakie posiadają odporność na ogień i są bezpieczne dla wszystkich domowników. Tego typu płyty mogą być zastosowane do postawienia przydomowej wędzarni czy też pieca do pieczenia pizzy.
Dziś można by kupić płyty szamotowe w różnorodnych rozmiarach.

plyty szamotowe

Autor: Kurtis Garbutt
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy dzięki temu wybrać materiały właściwe do wielkości kominka, który zamierzamy postawić. Przy użyciu zaprawy szybko połączyć możemy cegły oraz płytki szamotowe. Wszystkie płyty mają wysoką wytrzymałość ogniową, z takiego względu nie są one podatne na zmienność temperatur. Jest to towar przyjazny środowisku naturalnego pochodzenia, zatem bezpieczne są dla środowiska i domowników. Szamot powstaje w wyniku wypalania gliny odpornej na ogień, która wcześniej była uformowana oraz wysuszona. Tego typu towary niezwykle efektywnie gromadzą ciepło, które wytworzone było w procesie spalania. Po zakończonym procesie spalania, długo jeszcze wydzielają ciepło.
Płytki, z których zbudowany jest kominek, zwykle pracują w ciężkich warunkach, dlatego też jeżeli pragniemy utrzymać je w niezmienionej postaci, niezbędne jest zastosowanie właściwych surowców. Pełen sukces zagwarantować może wybranie odpowiedniego kleju do płytek. Płytki w kominku są wystawione na działanie znacznej temperatury. Obudowa kominka jest w ten sposób skonstruowana, żeby nagrzewała się do 30 stopni.

Masz ochotę poznać odmienny punkt widzenia na rozpatrywany w tym poście problem? Kliknij więc tu i sprawdź więcej szczegółów na stronie (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne).

Mogłyby również występować miejsca, w jakich izolacja z wełny mineralnej nie działa prawidłowo.

Jeżeli zastosujemy typowy klej, nie będzie on współpracować z nagrzewającą się płytą. Może to doprowadzić do kruszenia się kleju, a także odpadania płytek. Dlatego też należy użyć klej przeznaczony do płaszczyzn ogrzewanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*