Coraz większa grupa rodaków decyduje się na kompleksową termomodernizację, która polega na wymianie pieca oraz ociepleniu budynku

Jeśli chcemy, żeby obniżyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to należy zainwestować sporą sumę. Na szczęście odzyskamy ją za jakiś czas.
Większość rodaków, którzy żyją w domach wolnostojących, obecnie decydują się na ocieplenie budynku.

mieszkania od dewelopera

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to spory wydatek, jednakże naprawdę jest potrzebny. Wówczas nie ucieka nam z budynku ciepło. Po kilku latach inwestycja nam się zwróci. Nie zapominajmy o tym, że ocieplić styropianem warto nie tylko zewnętrzne ściany. Znaczna ilość ciepła ulatnia się też przez dach. Jeżeli mamy w domu poddasze, którego nie używamy, to trzeba także ocieplić strych. Dobrym wyjściem jest również ocieplenie (ocieplenie poddasza wrocław) piwnicy, niezależnie od tego, czy znajduje się ona w całości pod powierzchnią ziemi czy nie. Jeżeli dodatkowo mamy w domu stary kocioł grzewczy, to nadszedł czas, abyśmy zamienili go na nowy. W tej kwestii i tak za jakiś czas dopadnie nas przymus, ponieważ zmieniły się w naszej ojczyźnie przepisy. Będzie trzeba zamówić ekologiczny piec i najlepiej zrobić to przed 2021 rokiem. Jeżeli zaciekawiła nas termomodernizacja naszego budynku, to należy zweryfikować, czy nasza gmina gwarantuje jakieś zwroty za dokonane zmiany. W różnych regionach Polski jest z tym różnie.

Trzeba zatem sprawdzić w internecie albo iść do urzędu i dopytać, na co można liczyć. To ważne, gdyż może okazać się, że będziemy w stanie przyoszczędzić dużą sumą pieniędzy, ponieważ państwo wspiera walkę ze smogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*