Parę najważniejszych informacji o wentylatorach promieniowych

WentyLatory rodzaju promieniowego mają swoje zastosowanie w lokacjach, w których w połączeniu z dmuchawami osiowymi dochodzi do o wiele wyższego ciśnienia przy takim samym lub bardziej znaczącym przepływie powietrza.

Wentylator promieniowy zasysa powietrze w sposób równoległy do osi napędu, przekierowuje też powietrze przez rotację wirnika o 90 stopni oraz w następnej kolejności wydmuchuje je promieniowo. Przy wykonaniu z obudową spiralną powietrze wydmuchiwane jest w konkretnym kierunku. Bez obudowy, promieniowy wentylator wydmuchuje powietrze w sposób promieniowy z obszaru wirnika. Takie wentylatory promieniowe pokrywają trochę szerszy zasięg wydajności. Program wentylatorów promieniowych zawiera oprócz typowych dmuchaw również wentylatory transportowe czy wentylatory promieniowe otwarte. Dla zakresu niskiego ciśnienia do największego 8000 Pa. W sprzedaży są proponowane dmuchawy promieniowe, w większości z zagiętym do tyłu wirnikiem (do pewnego stopnia z wirnikiem bębnowym) wykonanym z aluminium, stali szlachetnej albo ze stali.
koszt

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Co poniektóre narzędzia zasysają powietrze dwustronnie oraz mogą przez to przerabiać niezwykle wysokie strumienie powietrza wynoszące nawet do 600 tysięcy m3/h. Przy wentylatorach promieniowych otwartych skrót PFL to zasięg niskiego ciśnienia. Wentylatory z otwartymi wirnikami bez obudowy są doskonałe do zastosowań zintegrowanych. Zależnie od serii wentylatory promieniowe mogą być wyprodukowane z otwartym napędem, silnikiem sprzęgłowym lub pasowym.

Masz zamiar znaleźć inne podobne materiały? Jeżeli tak, ta wskazówka z witryny (https://foxenergy.pl/fotowoltaika/dla-domu) jest warta polecenia, ponieważ odnosi się do analogicznej tematyki.

Dla dużej ilości typów tego typu urządzeń jest dostępny również napęd przez falownik. Co poniektóre wentylatory promieniowe mogłyby poruszać się w zakresie średniego ciśnienia do 17500 Pa.

Mogą generować ciśnienie przy pomocy wygiętych do tyłu wykonanych z aluminium wirników, wyprodukowanych ze stali lub przy zastosowaniu stali szlachetnej. W kwestii takiej jak wentylatory promieniowe otwarte, skrót PFM znaczy odpowiednią dmuchawę średniego ciśnienia. Tego typu wentylatory są znakomite do zastosowań zintegrowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*