Jaki wentylator nabyć, jeżeli chcemy ochłodzić większe pomieszczenie?

Wysokie temperatury podczas lata są bardzo uciążliwe i bardzo trudne do zniesienia. Żeby walczyć z wysoką temperaturą w biurze albo w domu przydatny będzie wentylator.
Wentylatory moglibyśmy podzielić na typowe biurkowe, typowe stojące, kolumnowe biurkowe i kolumnowe stojące.

asfaltowa drogs

Autor: Patrick Feller
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy wentylator jest wyposażony w metalowe albo plastikowe skrzydła, które sprawiają, że powietrze jest wprawiane w ruch. Wersje biurkowe zazwyczaj mają średnicę śmigła do 40 centymetrów i posiadają niską podstawę. Kiedy wybieramy taki model, przyda się on do małego pokoju lub do działania miejscowego. Wentylator, który się obraca ochładza tylko jedną osobę oraz nie przeszkadza pozostałym ludziom. Jeśli chcemy schłodzić powietrze w pomieszczeniu bardziej znaczącym i jest miejsce na ustawienie znacznego wentylatora, możemy wybrać model stojący. Taki wentylator posiada stojak, którego wysokość możemy ustalać oraz ma olbrzymie śmigło o wielkości powyżej 40 cm.
nawierzchnia

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com
wentylatory

Autor: Julie anne Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy posiadamy mało miejsca w pomieszczeniu, moglibyśmy wybrać wentylator kolumnowy.

Ta problematyka jest dla pewnych osób dosyć dyskusyjna. Jeżeli chcesz poznać inne recenzje na studiowane tu zagadnienie, to przeczytaj więcej w opracowaniu.

Zamiast pojedynczego śmigła jest on wyposażony w dużo skrzydeł, które są umiejscowione jedno pod drugim oraz są zamocowane do kręcącego się walca. Dzięki takiej konstrukcji jest to wentylator wąski oraz nie zajmuje dużo miejsca. Efektywność jego pracy dorównuje tradycyjnym wentylatorom. Kolumnowe wentylatory stojące są rozmiaru ok. 1 metra. Moc tradycyjnego wentylatora jest dostosowana do średnicy śmigła. Moc wentylatora kolumnowego jest dostosowana do ilości skrzydełek. Wentylatory biurkowe zwykle oferują moc od 20 do 40 W. Wentylatory stojące z kolei od 40 do 60 W.

Wentylatory zwykle posiadają parę możliwych ustawień prędkości nawiewu. Dzięki temu moglibyśmy łatwo modyfikować prędkość obrotu śmigła lub skrzydeł. W taki sposób regulujemy moc nadmuchu. Większość wentylatorów posiada regulację kierunku nawiewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*