Czy warto zadaszyć taras?

Taras jest pewnym z w największym stopniu obleganych miejsc w ogródku. Właśnie tam możemy spędzać wolny czas z rodzinką, spożywać posiłki, czytać czy też zwyczajnie cieszyć się zielonością.

Niestety, jakimś ograniczeniem uniemożliwiającym przebywanie na tarasie mogą być zmienne, niepomyślne warunki pogodowe. Jak możemy temu zaradzić? Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie zadaszenia. Posiadacze tarasów czasem zastanawiają się czy zadaszenie tarasu jest nieodzownością. Rozwiązanie takie ma swe minusy jak też atuty, jednakże te drugie na pewno przeważają. Poza ewidentnym podniesieniem kosztów inwestycji, ograniczeniem oświetlenia, konstrukcja na pewno zyska na funkcjonalności. Zadaszony taras prezentuje się doskonale, zabezpiecza użytkowników przed wiatrem i atmosferycznymi opadami. Zadaszenie na dodatek osłoni meble ogrodowe jak też sam taras (jak odnowić taras) powiększając czas użytkowania drewna, kamienia, cegły bądź innego materiału.
dom - kadr

Autor: Christoph Freitag
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze zbudowane zadaszenie tarasu doskonale harmonizuje z ogródkiem. Równocześnie jego kształt i kolorystyka nawiązują do wyglądu budynku. Do zadaszenia tarasu od strony północnej używać trzeba materiałów przepuszczających naturalne światło albo zainstalować w daszku okienko. Jeśli zaś zadaszenie ma spełniać tylko dekoracyjną funkcję, warto postawić na stworzenie żywej zasłony z roślin. W przypadku posiadania ogromnego tarasu, tanim oraz skutecznym wyjściem będzie nabycie tak zwanej markizy tarasowej.

To jedynie pojedyncze przykłady, bowiem w sprzedaży osiągalne są przeróżne typy zadaszenia, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy się zorientować w temacie oraz wybrać optymalne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*