Nawierzchnie sportowe

Często bywa tak, że w domu zastaje nas nieoczekiwana usterka. Może się też zdarzyć tak, że nasz dom, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, który chętnie dostosowalibyśmy do swoich, bardzo często dużych, wymagań. Bardzo często w takim wypadku naszym wybawieniem może stać się klej poliuretanowy.

Kort tenisowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Można dokonać podziału klejów na wiele podgrup, ale z pewnością najistotniejszy wśród nich jest podział na kleje oparte na jednym bądź dwóch składników. W zależności od naszych wymagań skuteczne wykorzystanie jednej z tych grup pozwoli odnieść wymierne i szybkie rozwiązania w domowym zaciszu lub jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Różnica wynika z praktyki. Kleje poliuretanowe , które bazują na jednym składniku, to kleje natychmiastowego zastosowania. Kiedy zniszczymy części wyposażenia, dekoracji, czy mebla – warto je zastosować. Mogą być również pomocne w przypadku wygłuszania i uszczelniania, np. garażu lub piwnicy na salkę muzyczną dla dziecka. Łatwo zainstalować płyty i elementy drewniane, używając kleju poliuretanowego. Szybko zamocujemy też wełnę mineralną czy elementy blachy dachowej. Naturalnie to tylko niektóre z możliwości wykorzystania. Druga grupa klejów odnosi się do zastosowań ekstremalnie wytrzymałych i stosowanych w przemyśle a ponadto nawierzchni sportowych czy placów zabaw, gdzie nie jest najważniejszy czas, a moc i pewność zastosowania. Oparty na dwóch składnikach klej poliuretanowy to mieszanka polioli i izocjanian, które skupiają się na tym, by zapewnić trwałość wykonania i wiązania. Dzięki takiej mieszance prostszym staje się trwałe montowanie szyb w samochodach pancernych, czy mające swoje zastosowanie w przemyśle sklejanie klejem poliuretanowym powierzchni wielkoformatowych, unikając wykorzystywania specjalistycznych pras.

Masa ta służy do tego, by także profesjonalne nawierzchnie sportowe, powierzchnie placów zabaw, czy pomieszczeń gospodarczych. Dzięki zastosowaniu mas poliuretanowych zyskujemy wytrzymałość wykonania, w rozłączności z warunkami pogodowymi i intensywności wykorzystania, ale i bezpieczeństwo. Zastosowanie powierzchni poliuretanowej chroni jej użytkowników, np. sportowców czy nieuważne dzieci przed niektórymi upadkami i kontuzjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*