Co trzeba sprawdzić przed wyjazdem z przyczepą?

Przed wyjazdem na wycieczkę z przyczepką kempingową trzeba obejść dokoła zespół pojazdów oraz zdobyć pewność, że wszystko jest w idealnym porządku: hak kulowy, połączenie elektryczne, opony oraz światła czy też linki zabezpieczające.
Należy sprawdzić także, czy nasz ładunek jest dobrze przymocowany oraz osłonięty, wówczas dojechanie na miejsce powinno być wyłącznie częścią własnej przygody.

Powinieneś zrobić spis rzeczy do sprawdzenia. Na takiej liście muszą być takie punkty jak to, czy zaczep kulowy jest odpowiednio zablokowany. Zaczepy kulowe mogłyby się odróżniać zależnie od danego rodzaju przyczepy, jednak w każdym wypadku kula zaczepu powinna się znajdować całkowicie w gnieździe, zaś zaczep musi być zabezpieczony na kuli. Należy też sprawdzić, czy też działa połączenie elektryczne między przyczepą a samochodem.

Masz trochę wolnego czasu i chcesz rozszerzyć wiedzę z powyższego działu? Zatem wejdź w hiperłącze do witryny i tam delektuj się rzetelnymi postami.

Należy upewnić się też, czy wszystkie elementy odblaskowe i światła są czyste i czy też działają m.in. światła hamowania, światła tylne, lampy czy też kierunkowskazy.

portret - łazienka

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba też sprawdzić, czy linka bezpieczeństwa jest nieuszkodzona oraz odpowiednio przymocowana do pojazdu. Nie tylko w samej kuli, ponieważ tego typu linka bezpieczeństwa powinna funkcjonować nawet w wypadku pęknięcia kuli. Gdy nasza przyczepa spadnie z zaczepu, to lina awaryjna jest zaciągana oraz w takiej sytuacji uruchamia się hamulec awaryjny. Należy także sprawdzić, czy nacisk na zaczep jest właściwy. Powinien on wynosić od 50 do 80 kg. Niewłaściwy nacisk może sprawić, że nasz zespół pojazdów niebezpieczny będzie w normalnym ruchu drogowym. Należy także skontrolować, czy ładunek jest odpowiednio zabezpieczony.

Na drodze nierzadko można dostrzec kartony albo innego rodzaju luźne przedmioty. Trzeba się upewnić, że nasz ładunek jest rozłożony równo oraz dobrze zamocowany w tego typu sposób, aby nic nie mogło się z niego wysuwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*