Jeśli mamy zamiar silnie zaingerować w rozstaw ścian w naszym domu, to będziemy musieli zasięgnąć pomocy fachowców

Mury zwykle utrzymują konstrukcję domu oraz dach. Nie możemy w przypadkowy sposób je burzyć i stawiać.
Jeśli kupiliśmy nowe mieszkanie prosto z rynku pierwotnego, to zapewne będziemy mieli szansę, by stawiać ścianki działowe tam, gdzie sobie to wymarzymy.

ściany

Źródło: http://dimlab.pl/

Nowe budownictwo stawia teraz na żelbetonowe konstrukcje i wtedy wewnątrz mieszkania często nie mamy żadnej ściany nośnej. To ogromny plus. Jednakże jeżeli mówimy o przynajmniej stuletnich kamienicach, to tutaj sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Tam każda ze ścian może w jakimś procencie dźwigać na sobie sufit albo dach. Dodatkowy problem jest taki, że raczej nie wyszukamy projektu budowlanego owej kamienicy.

Nie wahaj się dłużej – zweryfikuj propozycję (https://www.partnerzy.pl/wynajem), jaką dla ciebie przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie potrzeby naszych konsumentów!

W przeszłości przecież nikt tego nie wykonywał. Zatem, jeśli chcemy zburzyć jakąkolwiek ze ścian, to będzie trzeba wezwać specjalistów, którzy ustalą, czy będzie to w ogóle wykonalne. Może na jej miejsce będziemy mogli postawić solidny filar łukowy, który będzie podpierał strop. Jednak na tego typu zmiany musi dać zgodę inspektorat budowlany z odpowiedniego urzędu. Jego decyzja będzie wiążąca. O wiele łatwiej będzie z drugiej strony postawić po prostu ściankę działową. Możemy zrobić to z popularnego regipsu.

Niektórzy jednakże wolą kupić drewno albo cegłę, ponieważ są to szlachetniejsze rozwiązania i o wiele bardziej naturalne. Oba materiały po prostu oddychają. Na ścianie z cegły będziemy mogli również zawiesić dość ciężkie półki. Na regipsowych nie powinniśmy tego robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*