Jakiego rodzaju są plusy i minusy mocowania telewizora na powierzchni ściany?

W czasie aranżowania pokoju dziennego, dużo osób zastanawia się, gdzie oraz jak zamontować uchwyt do telewizora. Do wyboru są zazwyczaj 2 opcje. TV może wisieć na ścianie, co pozwoliłoby na zaoszczędzenie cennego miejsca.
Alternatywnie mógłby również stać na jakiejś szafce, jednak to już jest zależne od budżetu czy osobistych preferencji albo stylu, który jest zachowany w konkretnym pomieszczeniu.

budynek - przekrój

Autor: SC44Q2AEh2xyLpuzxB2q SC44Q2AEh2xyLpuzxB2q
Źródło: http://www.flickr.com
Do plusów zamontowania uchwytu na ścianie należy m.in. wspomniana większa ilość miejsca w konkretnym pokoju, to, że dzieci posiadałyby trudniejszy dostęp do urządzenia, bardziej nowoczesny wygląd czy też to, że byłoby to bardziej korzystne wyjście w wypadku urządzeń o większej przeknątej ekranu. Jednak jego mocowanie na powierzchni ściany posiada też swe wady. Zaliczają się do nich brak zdolności umieszczenia tam innego urządzenia (kino domowe) czy też trudniejsze przestawienie telewizora w odmienne miejsce.
Ścianka szklana, balustrada

Autor: DA-BUD
Źródło: http://www.da-bud.pl
Strażacy w akcji

Źródło: www.pixabay.com
Należałoby wiedzieć, że tego typu uchwyty posiadają odpowiednie standardy.

Zaciekawił Cię ten wątek? Kliknij na odsyłacz do artykułu (http://dkrm.com.pl/kontakt/), w tamtym miejscu na pewno znajdziesz jeszcze większą ilość danych na temat, który Cię interesuje.

Tyczą się one m.in. rozstawu otworów montażowych. Bardzo popularny jest standard VESA. Rodzaj tego typu dziur jest podany w instrukcji telewizora. Jeśli jej nie posiadamy, możemy samodzielnie dokonać pomiarów. Takie otwory montażowe są oczywiście z tyłu telewizora. Najczęściej wykorzystywane standardy to VESA 300×300 czy 400×400. Pierwsza liczba oznacza rozstaw otworów pionowych, natomiast druga poziomych.

Istnieje także odpowiednia tabela, w której określone są różne wersje zależnie od wagi tv czy też wielkości ekranu. Istnieją ponadto uchwyty uniwersalne, które można by naturalnie zastosować w przypadku zmiany urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*