Jaki wybrać wkład kominkowy do domów o relatywnie większym metrażu?

Na wybór domowego kominka wpływa kilka aspektów. Możemy sugerować się ich wyglądem, umiejscowieniem przewodów kominowych, powierzchnią budynku czy typem wykorzystywanego paliwa.

lokale

Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com
Dla większej części ludzi istotny jest także styl danego pomieszczenia. Jeśli zastanawiasz się jaki wkład do kominka dobrać, to zgodnie z przepisami, które są obowiązujące obecnie w Polsce, kominek nie może być wyłącznym funkcjonującym w domu źródłem ogrzewania.

Jeżeli twierdzisz, że opisywany tu wpis jest interesujący oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij oprócz tego ten link, a odnajdziesz więcej informacji wyłączniki krańcowe!

Chodzi o to, aby w wypadku przedłużających się nieobecności, nie doprowadzić przypadkowo do zupełnego wychłodzenia budynku. Trzeba również zwracać uwagę na awarie instalacji grzewczej. Taki piecyk, jako dodatkowe źródło ciepła, może również dać sporą ilość oszczędności. Naturalnie dotyczy to zwłaszcza okresu wiosennego lub jesiennego, kiedy temperatura na zewnątrz wynosi powyżej zera stopni.

Jeżeli wybierzemy piecyk z systemem DGP, czyli z dystrybucją gorącego powietrza albo kominek z płaszczem wodnym, to byłoby to najlepsze wyjście dla domów jednorodzinnych. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym albo wkład powietrzny posiadający system DGP daje możliwość pełniejszego użycia ciepła uzyskanego ze spalania drewna. Jeśli chodzi o wkład kominkowy posiadający płaszcz wodny, który jest przyłączony do instalacji centralnego ogrzewania, rozprowadza ciepło grzejnikami albo przy pomocy zamocowanej instalacji wodnego podłogowego ogrzewania. W domach o większym metrażu dobrze jest zastosować system DGP z tzw. obiegiem wymuszonym zewnętrznymi wentylatorami.

Kiedy dobieramy określone miejsce na nasz piecyk, powinniśmy również mieć na względzie to, że będzie on stałym składnikiem wyposażenia naszego domu. Z tego też powodu dużo osób nie jest pewna jaki kominek kupić, aby nie tylko zapewniał miły nastrój i dawał ciepło, ale również pięknie się prezentował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*