Latem w naszym kraju bywa tak gorąco, że znaczny procent z nas ma już lub poważnie myśli nad zakupem klimatyzatora

Klimatyzacja w biurze czy w domu to świetnerozwiązanie. Nareszcie nie będzie trzeba się mordować z upałami.
Odczucie, że jest tak tropikalnie, że zaraz zemdlejemy, jest niefajne.

rodzaje klimatyzatorów

Autor: Hamza Achhab Kanouni
Źródło: http://www.flickr.com

Schody kręcone

Źródło: www.zlem.pl
Jeżeli jest to zaledwie kilka chwil, to jest jeszcze do zniesienia. Jeżeli jednak mielibyśmy tak funkcjonować przez kilka tygodni lub więcej, to byłoby to straszne. Trudno tak funkcjonować, a co dopiero pracować. W biurowcach klimatyzacje wydają się być już standardem. Powoli przekonują się do tego także normalni obywatele. Jednakże nim zdecydujemy się na konkretny zakup, to powinniśmy przejrzeć wszystkie rodzaje Klimatyzatorów. Najczęściej spotykane bywają trzy typy: przenośny, splIT oraz multisplit.

Skoro zafascynował Cię prezentowany tutaj temat, to sprawdź też pomocny portal (https://ekobak.pl/category/oferta/systemy-kanalizacji/) – on również posiada ciekawe wiadomości.

Pierwszy rodzaj jest najprostszy oraz zarazem tani. Jak sama nazwa podpowiada, można go przestawiać pomiędzy różnymi pomieszczeniami. Jedyne co musimy zrobić to wymyślić sposób na wysunięcie z pokoju na zewnątrz przewodu, którym wypychane będzie ciepłe powietrze. Niebywale popularne wydają się być klimatyzatory typu split. Są one rozdzielone na dwa urządzenia. Pierwsze montuje się w domu, a drugie na zewnętrznej ścianie budynku. Głośna część szczęśliwie znajduje się na zewnątrz. Wewnętrzne zwykle zakładane bywają na ścianie, jednak nie jest to obowiązkowe (mogą być także wersje stojące). Na koniec kilka informacji o systemie multisplit.

Jest on prawie identyczny jak split, z taką różnicą, że tu jesteśmy w stanie do jednego urządzenia zewnętrznego podłączyć kilka w domu. Dlatego każdy pokój będzie klimatyzowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*