Jakościowe dachówki ceramiczne – dachówki angobowane

Fabrykanci dachówek ceramicznych stosują aktualnie kilka rozlicznych metod barwienia dachówek, takich jak na przykład angoba oraz glazura. Dzięki tym metodom możliwe jest dostanie różnych Kolorów i odcieni dachówek, oddziałuje to też na poprawienie rozmaitych parametrów i właściwości technicznych dachówek.

Kontenery

Źródło: sxc.hu

Dachówki ceramiczne nie posiadają jednorodnej barwy, albowiem są wypalane z naturalnej gliny. Właśnie dlatego stosuje się różne metody barwienia dachówek, które pozwalają na zatarcie tych różnic i pozyskanie ślicznego, jednorodnego koloru. Dachówki ceramiczne to najpopularniejsze rodzaje dachówek, jakie mogą być angobowane bądź glazurowane, więcej – na www.
Metoda angobowania polega na naniesieniu na wysuszone, jednak jeszcze nie wypalane dachówki, szlachetnej glinki. Dachówki te zakrywane są angobą tylko na zewnątrz, dlatego wewnątrz posiadają one swą naturalną barwę. Po nałożeniu angoby, która jest masą z stosownymi pigmentami kolorystycznymi, dachówkę się wypala, co służy utrwaleniu koloru. Taka dachówka angoba jest sporo bardziej niezłomna na zabrudzenia od dachówki naturalnej, co więcej są one gładsze oraz są dostępne w rozległej gamie kolorystycznej. Zdołamy zdecydować się na angobę w czerwieni bądź brązie, czy także kupić bardziej pomysłowe, nowatorskie dachówki w odcieniu czerni czy zieleni.

Jeżeli chcesz bezzwłocznie odnaleźć pokrewne materiały odnoszące się do analizowanego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (https://www.geobear.pl/rozwiazania/stabilizacja-gruntu-poziomowanie-posadzek/) na innej tego typu witrynie.

Osiągalne są także dachówki cieniowane i angoby bezbarwne, jakich jedynym celem jest sprawowanie funkcji ochronnej. Wybór dachówek angoba jest współcześnie istotnie duży, dachówki angoba znajdziemy także w ofercie wielu sklepów. Dachówki angobowane (np. ) są trochę droższe od zwykłych dachówek ceramicznych, naturalnych, w związku z tym decydując się na ich zakup, musimy wziąć pod uwagę wyższą cenę.

Dachówki ceramiczne mogą być też barwione w masie.

Znaczy to dołączenie do gliny barwionych pigmentów, co sprawia, że dachówki posiadają pokrewny odcień nie jedynie na zewnątrz, ale również wewnątrz. Dachówki w masie także są proponowane poprzez liczne sklepy, pożądane byłoby poznać się z ofertą sklepów internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*