Jaką grubość powinny mieć płyty warstwowe wykorzystywane przy budowie garaży?

Interesującą możliwością dla często spotykanych blaszaków czy też garaży murowanych są te, które wykonane są z płyt warstwowych. O ile te wykonane z blachy zapewniają jedynie miejsce, tak dwa pozostałe typy nadają się również jako mały warsztat, który można by wykorzystywać również w zimie.
Jeśli konieczna jest wyłącznie podstawowa ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, zupełnie wystarczyłaby nam płyta o grubości 60-80 milimetrów.

Jeżeli jednak garaż z płyt warstwowych miałby posłużyć także jako używany w okresie zimowym warsztat, płyty muszą posiadać grubość w przedziale 100-120 milimetrów. Na koszt tego garażu posiadają wpływ takie aspekty jak jego usytuowanie, wielkość obiektu i jego oprzyrządowanie, czyli m.in. brama czy też instalacja elektryczna. Dla przykładu koszt takiego typu garażu o rozmiarach 8×2,93m wynosi ok. 25000 złotych. Dla dodatkowej osłony termicznej płyty posiadają rdzeń styropianowy. To samo dotyczy ewentualnych ścian działowych. Posiadają one grubość ok. 40 milimetrów, natomiast ściany wierzchnie – 100mm. Tego typu garaż zbudowany jest na elementach stalowych.

garaż z płyt warstwowych

Autor: rafael parr
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorystykę garażu można dopasować do swoich gustów, przy czym tyczy się to strony zewnętrznej, natomiast jeśli chodziłoby o stronę wewnętrzną, zazwyczaj płyty są białe. W takim także odcieniu zachowana jest stolarka okienna, przy czym na zamówienie mogłaby być ona polakierowana na dowolny kolor.

Wejdź na zamieszczony poniżej (https://archicom.pl/inwestycje/m-browary-wroclawskie/) odsyłacz przenoszący do innego tego rodzaju omówienia – ono bez wątpliwości także okaże się dla Ciebie emocjonujące.

cena tego garażu obejmuje także projekt budowlany, dowóz czy też oczywiście montaż.

Jeśli chcielibyśmy nabyć płytę na własną rękę oraz wybierzemy montaż w swoim zakresie, to powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na warunki gwarancyjne. Można by ją utracić m.in. przez niewłaściwy montaż tego typu płyt warstwowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*