Jakim sposobem wybrać odpowiedni świder do gwintu?

Wybór świdra jest to rzecz jaka nastręcza wielu kłopotów. Utworzenie przelotów pod wybrane gwinty nastręcza wielkiej dokładności.
Dokładności wymaga szczególnie gwintowanie w aluminium.

gwintowanie w aluminium

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

By para gwintów wypełniła swe zadanie, nieodzowne jest ich gruntowne dopasowanie.http://www.rentor.pl/maszyny_budowlane maszyny budowlane opoleZnaczy to, że przy borowaniu gwintu konieczne jest dokładne zachowanie wielkości przelotu jak też sposobu uzyskiwanych nacięć. Jest to fundamentalny wyznacznik skrupulatnego wyboru boru do zrealizowania należytego przelotu pod gwintownik.
Gwint to śrubowe wycięcie zrobione w przelocie surowca bądź na jego zewnętrznej cylindrycznej nawierzchni. Para takowych gwintów zapewnia mocne scalenie na skutek śrubowego przesunięcia z odpowiednim fragmentem. Takie gwinty posiadają dużo odmian zależnie od ich zastosowania czy też obrysu, a poza wewnętrznym a także zewnętrznym wyróżnia się również grubo jak też drobnozwojowe, prostokątne, cylindryczne, opływowe a także mnóstwo innych. Wielkość wykorzystywanego świdra zawsze musi być o rozmiar mniejsza niż uzyskiwanego gwintu. Różnicę ową ujmuje specjalna tabelka pokazująca, który format boru niezbędny jest przy wykonywaniu gwintu o znakowaniu M3 albo G 1/16. Różnica wymiarów świdrów jest również zależna od rodzaju realizowanego gwintu: metrycznego zwyczajnego, gwintu metrycznego drobnozwojowego bądź gwintu w rodzaju rurkowego. Każdemu rozmiarowi gwintu odpowiada wskazany wymiar boru.

Przed rozpoczęciem drążenia przelotu warto również założyć, iż w trakcie wiercenia ręcznego świder rozbije przestrzał zależnie od warunków jak też doświadczonej dłoni może być to 0,05 do nawet pół mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*