Jakie istnieją plusy drzwi przesuwnych chowanych w ścianie?

Jeśli w naszym domu mamy stosunkowo niewiele miejsca, nie trzeba tracić go na klasyczne skrzydło drzwiowe. Bardzo popularne ostatnio drzwi przesuwne, które są montowanych w ścianie to znakomite rozwiązanie na wszystkie kłopoty związane z niewielką przestrzenią.

Ich olbrzymią mocną stroną jest to, że nie ograniczają one komunikacji, nie odbierają bardzo cennych centymetrów oraz są jedynie nieco bardziej wymagające przy montowaniu.

Jeżeli ten wpis jest według Ciebie godny zainteresowania, to kliknij tu! Zaprezentowane tam materiały także Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje (tarasfactory.pl/oferta/elewacje/refleksole/).

Sam montaż drzwi przesuwnych i chowanych w ścianie to nie praca jedynie dla fachowca, lecz wymaga określonych umiejętności technicznych. Najistotniejszą sprawą jest tu profesjonalny projekt mechanizmu i często ignorowana przez specjalistów instrukcja montażu, która dodawana jest przez wytwórcę. Jeżeli interesują Cię drzwi chowane w ścianie, to trzeba pamiętać o tym, że stosuje się je najczęściej w mieszkaniach czy domach, w jakich uzyskanie bardzo funkcjonalnego podziału na strefy jest sporym wyzwaniem ze względu na nieduży metraż. Takie wsuwane w odpowiednią kasetę drzwi nie będą blokować wąskiego korytarza i nie utrudniają przejścia. W taki sposób moglibyśmy aranżować przestrzeń i zaplanować odmienne oraz w większym stopniu funkcjonalne ułożenie mebli czy innych przedmiotów.

drzwi chowane w ścianie

Autor: Enix
Źródło: Enix
W bardziej przestronnych Wnętrzach takie drzwi przesuwne chowane w ścianie pozwalają także na utworzenie tzw. stref swobody. Następną mocną stroną jest to, że takie rozwiązanie pozwala na oddzielenie salonu oraz kuchni. Istotnym aspektem takiego rozwiązania jest to, że opisywane drzwi w ścianie najlepiej jest zaplanować już na etapie projektowania wystroju wnętrza a najpóźniej w czasie budowy ścian działowych.

W odmiennym wypadku instalacja takich drzwi będzie związana z bardziej pracochłonnymi robotami. O wiele mniejszym kłopotem będzie instalacja tego typu drzwi przesuwnych w ścianie przykładowo po szynach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*