Jak wynająć mieszkanie i nie dać się przy tym „wpuścić w maliny”?

Na rynku najmu trwa w tej chwili najbardziej gorący okres. Żacy usilnie wypatrują kwater. Wielu z nich robi to pierwszy raz. Jak wybrać najlepszą ofertę?
Nim podpiszemy umowę z właścicielem mieszkania powinniśmy wypytać o jej wszelkie niuanse.

ogrzewanie podłogowe

Autor: Petra
Źródło: http://www.flickr.com
Pomoże to ustrzec się niemiłych niespodzianek. Nie pozwólmy się zwieść ślicznym fotografiom, ciekawym opisom, a przede wszystkim niebywale konkurencyjnej cenie, jaka widnieje przy ofercie – w najlepiej wyglądających ogłoszeniach może kryć się „haczyk”. O czym więc należy pamiętać, ażeby uniknąć rozczarowań. Nim rozpoczniemy badania sprawdźmy, w jaki sposób kształtują się stawki za najem lokalu w konkretnym mieście. Porównajmy oferty w przeróżnych dzielnicach. Sprawdźmy również, jak dużo musimy zapłacić za pokój, ile za kawalerkę, natomiast jak dużo za większe mieszkanie. Najczęściej zyskowniej jest wynająć większe mieszkanko w parę osób aniżeli samodzielnie wynająć kawalerkę. Droższe będą mieszkania w nowych apartamentach, mniej zapłacimy za wiekowy budynek wielorodzinny.
budynek wielorodzinny

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
góry

Autor: minniemouseaunt
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie podniesionego popytu powinniśmy działać błyskawicznie.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie fascynujący, to kliknij tutaj – to nasza strona, która także zawiera intrygujące dane!

Miejmy na względzie, że poszukujących niedrogiego, atrakcyjnego lokalu – jest wielu. Jeśli odkryjemy atrakcyjną, wiarygodnie wyglądającą ofertę, wówczas bezzwłocznie skontaktujmy się z właścicielem lokalu. Zbierzmy dodatkowe dane o lokalu i jak najszybciej umów się na jego oględziny.

Telefonując do właściciela mieszkania albo agenta bądźmy konkretni, wiarygodni a także usposobieni pozytywnie. Gdy wyczekujmy szacunku oraz uczciwości ze strony wynajmującego mieszkanie, traktujmy go również w taki sam sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*