Jakiego rodzaju funkcje mogą pełnić hydranty wewnętrzne w budynkach hotelarskich?

Żeby w budynkach hotelarskich przeciwpożarowa ochrona spełniała wysokie jakościowe normy oraz standardy wykończeniowe, na rynek została wprowadzona seria wewnętrznych hydrantów. Nowe wewnętrzne hydranty charakteryzują się nowoczesnymi konstrukcyjnymi rozwiązaniami.
Dzisiaj hydranty jeszcze częściej oprócz funkcji fundamentalnej takiej jak ochrona przeciwpożarowa budynków, pełnią również funkcję elementu wyglądu kompletnego wnętrza.

Można dzisiaj napotkać hydranty z oddzielnym montażem części frontowej. Dzięki temu wyjściu front hydrantu montowany jest po wykonaniu wszystkich wykończeniowych prac już „na czysto”. Nowoczesna konstrukcja takiego frontu sprawia, że taki hydrant jest doskonale zlicowany ze ścianą.

Ciekawy materiał? Jeśli tak uważasz, to tak samo wciągające zagadnienia przeczytasz też we wpisie (http://www.trops.pl/fugi-i-silikony-golub-dobrzyn), który jest tu!

Kołnierz hydrantu nie odstaje poza ścianę i brak jest widocznych zawiasów i przycięć na drzwiach. Można by również zainstalować hydranty z szybą i dowolną grafiką. Może to być przykładowo logo firmy lub fotografia kluczowego towaru firmy albo projektu. Może to być jakikolwiek wzór wycinany laserowo. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu niezwykle niskim kosztem oraz w łatwy sposób możemy zmienić szybę z grafiką oraz dopasować ją do potrzeb aktualnych i do wymogów wyglądu wnętrza.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK
Hydranty montowane wewnątrz są przygotowane z myślą o na przykład wąskich przejściach oraz o remontach i wymianie takich hydrantów. Dzięki najmniejszej w naszym państwie głębokości, bo zaLEDwie 160 milimetrów, tego typu hydranty nie zwężają korytarzy oraz drogi ewakuacyjnej. Ponadto zastosowane ćwierćwałki wykluczają ostre krawędzie oraz możliwość uszkodzenia naszego ciała w przypadku ewakuacji albo przypadkowego uderzenia. W przypadku wymiany hydrantów starych, dzięki małej głębokości, oszczędzamy czas oraz koszt przygotowania wnęki.

Występują również hydranty montowane w wodociągowych sieciach oraz są niezwykle ważnym elementem zabezpieczenia budynków i ludzi. Są one stosowane do pobierania wody, którą gasi się pożary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*