Jakie aspekty wpływają na cenę wykończenia mieszkania?

Kiedy zakupimy mieszkanie, niezależnie od tego, czy jest nowe, czy też z rynku wtórnego, często chcielibyśmy zrobić w nim gruntowny remont. Chociaż różnice w cenach mieszkań z takich dwóch źródeł stale maleją, to nadal są niezwykle wyraźne.

domy jednorodzinne

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Przed zakupem mieszkania, należy niezwykle dokładnie przemyśleć koszty, jakie należy ponieść przy wybieraniu lokalu z rynku wtórnego. Początkowa kalkulacja może nas niezwykle zdziwić, gdyż koszt modernizacji tego typu niejako „używanego” mieszkania może wynieść nawet 100 tysięcy złotych. Spośród zazwyczaj wykonywanych inwestycji w tej branży należy wymienić tego typu prace jak m.in. wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, sanitariatów, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, baterii łazienkowych, kaloryferów, glazury czy listew przypodłogowych. W odpowiednio przygotowanym Kosztorysie może się okazać, że kupno nowego lokalu nawet w stanie deweloperskim to nie jedynie duża oszczędność pieniędzy, ale również oszczędność nerwów i czasu.

W praktyce wykończenie mieszkania to wynajęcie firmy remontowej, własny nakład pracy, niecodzienne rozwiązania, jakość surowców oraz chociażby metraż lokalu. Proces wykończenia mieszkania powinno się rozpocząć od takich pomieszczeń, jakich dostępność jest fundamentalna. Najpierw powinno się więc zacząć od łazienki i kuchni. Jeśli nie mamy jeszcze wewnętrznych drzwi, trzeba myśleć także o nich. Jednym z początkowych wyborów, jakich trzeba będzie dokonać, będą drzwi montowane wewnątrz.

W marketach budowlanych znajdziemy niezwykle bogatą ofertę.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej informacji, odszukaj www (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/komercyjne-oczyszczalnie-sciekow/biodisc-lokalna-oczyszczalnia), które zawiera nie mniej ciekawe dane.

Należy również pamiętać o ogólnym zamyśle wykończenia mieszkania. Chodzi tu o preferowaną barwę, meble, czy o nasze zamierzenia odnośnie wykończenia podłóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*