Czy warto kupować droższy oczyszczacz powietrza?

Nikt nie lubi przepłacać, przy czym jednocześnie każdy chciałby oddychać jak najczystszym powietrzem oraz gwarantować swej rodzinie idealne oraz najzdrowsze warunki życia. W tej chwili pojawia się jednak kłopot, który odnosi się do wyboru odpowiedniego oczyszczacza.

gospodarka

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Czy należałoby kupić relatywnie tani oczyszczacz czy też wybrać jednak towar w większym stopniu renomowanego wytwórcy.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź informację (www.mechanika-service.com/) opisującą analogiczny temat. Najprawdopodobniej ona też Cię zainteresuje.

Należałoby zobaczyć z czego tak naprawdę wynika różnica w cenie końcowej towaru. W takiej sytuacji można by zdecydować, czy w większym stopniu opłaca się kupić dwu albo trzykrotnie mniej kosztowny oczyszczacz produkcji chińskiej, czy bardziej kosztowny produkt odmiennego wytwórcy. Każdy z nas sugeruje się innymi przesłankami w czasie zakupu urządzeń AGD. Najpierw zazwyczaj zwracamy uwagę na koszt danego towaru. W wypadku dwóch topowych produktów odmienność w cenie jest naprawdę duża. Model znanego pochodzącego z Chin producenta może być wyceniony na ok. 550 złotych, natomiast towar producenta japońskiego około 2000 zł. Trzykrotnie tańszy odświeżacz powinien zwrócić na siebie uwagę nabywców.

Trzeba przyznać, że przy tak niskiej cenie zakupu właściwości technologiczne urządzenia są faktycznie dobre. Dziś w sprzedaży oczyszczacz powietrza w kwocie od 1000 złotych jest przeznaczony do oczyszczania lub bardzo niewielkich pomieszczeń albo ich właściwości techniczne pozostawiają wiele do życzenia. Należy namyśleć się, czy warto nabywać kosztujący 2000 zł towar japońskiego producenta w sytuacji, gdy ich substytuty są ponad 2 razy tańsze.

W przypadku oczyszczaczy powietrza niestety same wydatki kupna to nie wszystko. Dla przykładu przeróżne modele wymuszają ponoszenie regularnych wydatków związanych z wymianą filtrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*