Jaki kompresor dobrać do domowych prac a jaki do piaskowania?

Zdarza się czasem sytuacja, że trzeba napompować koło w aucie albo materac na przybycie gości. Pompowanie zwyczajną pompką może nam zająć bardzo wiele czasu. Idealne będzie tutaj urządzenie, które pomoże nam nie jedynie przy tego typu czynnościach, lecz także przy wielu różnych, w większym stopniu wymagających zadaniach.
Wybierając kompresor powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność takiego kompresora.

kompresor

Źródło: pixabay.com
Jeśli pojemność będzie zbyt mała, będzie zmuszało to do stałego napełniania butli. Jeśli z kolei okaże się za duża, w takiej sytuacji będzie to mieć wpływ na ciężar narzędzia. Do prac domowych mógłby nam wystarczyć taki o pojemności dziesięciu litrów. Do piaskowania bądź malowania wymagać będziemy kompresora o pojemności około pięćdziesiąt litrów. Im większa wydajność kompresora, tym oczywiście lepiej. Powinna być ona jednak dostosowana do wykonywanych zadań. Urządzenia te generują dość duży hałas. Popularne są więc urządzenia ciche w okazyjnej cenie. W sprzedaży dziś są kompresory, które generują hałas dopuszczalny dla naszego ucha. Istotny jest także czas nabijania butli. Daje znać użytkownikowi po jakim czasie pojemnik (PM – pojemnik z rozsuwanym dnem) zostanie napełniony.
wykończenie

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Kompresory możemy dzielić na dwa rodzaje: tłokowy oraz membranowy. Kompresor tłokowy nie jest dziś bardzo popularny ze względu na to, że prędko się nagrzewa i wolno ochładza. Pod wpływem temperatury skroplona para, mogłaby zostawić kleksa przy malowaniu. Przy kompresorze membranowym, dzięki wyeliminowaniu tłoków, jest w nim mniej części mechanicznych. Powietrze pompowane jest przy użyciu półprzepuszczalnej membrany. Przy pomocy takiego urządzenia możemy pracować dłuższy czas bez przegrzania. Olejowy kompresor żąda nasmarowania sprężarki właściwym olejem, który musi być regularnie wymieniany.

Znakomicie nadaje się do prac z narzędziami, w których często załączana jest sprężarka. Takie narzędzie używane jest przez profesjonalistów do przyrządów pneumatycznych lub w lakierniczych warsztatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*