Który garaż dobrać i który kosztuje najmniej?

Duża część osób, które mają swój dom wie, że będzie posiadać też miejsce na postawienie swojego pojazdu. Nie chcemy, żeby auto było na dworze. Nikt nie chce skrobać szyb w okresie zimowym.

garaż

Autor: Bios
Źródło: http://pl.wikipedia.org
wilgotność

Źródło: pixabay.com
Powinniśmy mieć garaż, żeby nikt nie ukradł naszego samochodu. Obecnie jest wiele ich rodzajów. Garaż z blachy jest najtańszym jego typem. Jest on dostępny w niezwykle wielu rozmiarach, zatem każdy Klient zapewne znajdzie odpowiedni wymiar dla swoich potrzeb. W tego typu budynku można by zaparkować każdy rodzaj auta, nawet te transportowe. Można kupić je już za 1000 zł, więc każdy na taki garaż może sobie pozwolić. Blaszaki są także bardzo proste w montowaniu. Wystarczy je stosownie poskręcać. Blaszany garaż nie daje izolacji przed niską temperaturą. Jeśli wjedziemy do niego samochodem mokrym, a na dworze jest mróz, skrobać szyby na pewno będzie trzeba.
Garaż modułowy podobny jest w swej konstrukcji do garażu z blachy, jednak jest od niego dużo droższy. Koszt tego garażu to parę tys. zł. Jednak taki garaż jest dużo lepszy od blaszanego, ponieważ zapewnia lepszą izolację. Ściany takiego garażu zrobione są ze specjalnej płyty, która składa się z połączonych blach grubą warstwą izolacyjną. Do tego garażu często instaluje się automatykę, jaka otwiera bramę do garażu. Najsolidniejszym typem garażu jest garaż murowany. Jeżeli tego typu garaż ma fundamenty, to niezbędne jest pozwolenie (Sprawdź pozwolenia na gospodarowanie odpadami bydgoszcz ehs biznes partner) na jego postawienie. Zbudowanie takiego garażu to kilkanaście tys. złotych. Trwać taka budowa może trzy tygodnie.

Na postawienie tego garażu decydują się często ludzie starsi, którzy nie są przekonani do nowszych rozwiązań. Im garaż jest mocniejszy tym bardziej kosztowny. Ale nawet blaszak jest lepszy niż żaden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*