Co zawierają kosmetyki naturalne i dlaczego należałoby je stosować?

Ostatnimi czasy możemy zaobserwować nurt na stosowanie ekologicznych kosmetyków bez chemii.
Trzeba zacząć od tego, że duża część alergenów oraz trucizn, jest pochodzenia naturalnego.

system

Autor: Extreme Sp. z o.o.
Źródło: Extreme Sp. z o.o.
Mogłyby one posiadać działanie drażniące na cerę oraz mogą posiadać niepożądane albo toksyczne działanie na cerę. Natura mówi nam, żeby żyć w harmonii z nią oraz używać kosmetyki naturalne. W kosmetykach naturalnych wykorzystuje się nie przetwarzane w sposób chemiczny materiały roślinne i mieszanki, które wywodzą się od ogrodzenia metalowe producent zwierząt żywych. Jest to przykładowo mleko i inne przetwory albo produkty pszczele. Takie kosmetyki nie zawierają również mieszanek nieprzetworzonych chemicznie zatem surowców mineralnych tj. soli, glinek oraz szlamów. Kosmetyki naturalne nie mogą mieć w składzie również syntetycznych barwników oraz sztucznych składników. Bardzo wiele z substancji, które są dopuszczone do używania w kosmetykach, może wywoływać podrażnienia skóry.
fototapety

Autor: Douglas Scortegagna
Źródło: http://www.flickr.com
Modne meble w domu

Autor: El gran sueño
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozycja kosmetyku, aby posiadał postać emulsji, potrzebuje emulgatorów zatem elementów, które stworzą tą konsystencją. W związku z tym, że te emulgatory w tym kosmetyku być muszą, nie muszą być one wcale roślinne. Jednym z najbardziej istotnych kryteriów wyboru kosmetyków naturalnych musi być fakt, że wytwórca takich produktów do pielęgnacji ciała powinien zamieścić w tym produkcie surowce, które są z zasady nieszkodliwe i nie działają drażniąco na cerę. oczywiście dzisiaj mamy możliwość wyboru kosmetyku, który jest faktycznie naturalny i bez chemii.

Nie spotkamy dzisiaj producenta, który pozwala sobie na niebezpieczeństwo, że po upłynięciu roku stania kremu na półce, konsument weźmie ten towar i okaże się, że będzie on popsuty i sprawi podrażnienia albo reakcje alergiczne. Ostatnio pojawiają się tego typu firmy, które deklarują, że trwałość kosmetyku to miesiąc lub dwa miesiące także po otwarciu opakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*