Dzisiejsze mieszkania w stanie deweloperskim zazwyczaj nie mają w środku ścian — samodzielnie będziemy mogli je postawić

Dzisiaj deweloperzy nierzadko decydują się na zostawienie decyzji klientom, gdzie chcieliby wybudować ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że chcemy nabyć 70-metrowe mieszkanie w nowym budownictwie. Deweloper poinformuje nas jedynie o tym, gdzie będzie łazienka oraz przyłącza wody w kuchni. Z projektu też uzyskamy informację, gdzie będą okna i drzwi do mieszkania. I to w sumie tyle. O całej reszcie będziemy mogli decydować sami. Jeśli mamy dzieci, to z pewnością będziemy chcieli zapewnić im ich własną przestrzeń. Razem czy osobno? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze pewnie od naszych pociech. Jeżeli będziemy mieli taki plan to, to można postarać się także zagospodarować przestrzeń na schowek i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie mamy dzieci, to możemy postawić na dużą sypialnię oraz na przykład gabinet albo choćby pokój ćwiczeń (taką naszą domową salę fitness). Ściany można będzie ustawić tak, jak zechcemy.

To jest bardzo ciekawa tematyka i dobrze byłoby ją przeanalizować bliżej, więc bez wahania zobacz szczegóły w źródle (https://logrivet.pl/produkcja-metalowa/nity/), który znajduje się tu.

Z pewnością pomocny w wystroju będzie architekt czy dekorator wnętrz. O jego wsparcie muszą się głównie postarać ci, którzy nie czują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być wykonane z regipsu. Są one wówczas tanie oraz dość łatwo się je stawia. Niestety dosyć mocno przepuszczają wszelkie dźwięki. Nie można również na nich powiesić żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli chcemy postawić na raczej tradycyjne rozwiązanie, to powinniśmy się skierować w stronę ściany z cegieł. Będzie to droższe, a ich stawianie potrwa dłużej, ale będzie idealna przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*