Czym jest leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej?

Często mówi się o komorach hiperbarycznych jako o cudach, które leczą. Rzeczywiście komora hiperbaryczna efektywnie leczy sporo chorób, nawet takich, które są zagrożeniem dla życia. Nie jest ona jednak magicznym lekarstwem na wszystkie problemy zdrowotne.
Aby skorzystać z dobrodziejstw komory ciśnieniowej (bo tak również nazywa się to urządzenie), powinno się wiedzieć, czym ona właściwie jest.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja

Jest to zamknięte miejsce (w dzisiejszych czasach raczej maszyna), w którym chora osoba oddycha czystym tlenem i w tym samym czasie jest poddawana ciśnieniu o wiele wyższym niż w przypadku zwyczajnego ciśnienia atmosferycznego. Ta procedura sprawia, że tlen skuteczniej dociera do różnorodnych tkanek organizmu i płynów, takich jak krew, płyn mózgowo-rdzeniowy i limfa. Tak nasycone tkanki inicjują samoleczenie.
Co można leczyć w takiej komorze? Została wynaleziona przez Igora Gamowa do leczenia choroby wysokościowej. Komora hiperbaryczna ratuje również osoby, które uległy zaczadzeniu. Terapia w komorze jest skuteczna na przykład w leczeniu stopy cukrzycowej.

Czy z przeczytanego prezentowanego artykułu udało Ci się wynieść coś ciekawego? Jeżeli tak, to zobacz pozostałe informacje tu (http://www.schmith24.pl/narzedzia-pomiarowe/miary-drewniane/) – z pewnością pochłoną Cię kompletnie.

Ponadto w komorze walczy się z zapaleniami kości i częścią zakażeń bakteryjnych. Najczęściej jednak w komorze hiperbarycznej wspomaga się leczenie trudno gojących ran i rozległych oparzeń dzięki temu, że natlenione tkanki skuteczniej się regenerują. Bywa nawet tak, że wszystkie pozostałe metody zawodzą i dopiero łączna kuracja komorą hiperbaryczną i pozostałymi sposobami jest skuteczna w leczeniu.

Powyższe trapie zostały udowodnione przez naukę, ale jest także tak, że komora hiperbaryczna po prostu działa korzystnie na organizm ludzki.

Chociaż przez jakiś czas wierzono, że jest magicznym remedium na wszystkie choroby, wiadomo już, że tak nie jest. Działa jednak przy wielu chorobach. Zalety płynące z jej użycia każą skonsultować się z lekarzem i zapytać go, czy nie wesprzeć leczenia swojego organizmu komorą hiperbaryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*