Zamierzasz postawić dom? Zainwestuj w podłogę na lata

Budując budynek mieszkalny chcemy by nie tylko wspaniale wyglądał, ale także posiadał wykończenie z wysokiej jakości surowców. Najistotniejszym segmentem wykończenia budynku zdają się być posadzki. O ile kolor ścian można odnawiać niezliczoną ilość razy, podłogi to inwestycja na długie lata.

Salon, parkiet pałacowy Ambasador

Autor: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe

W dzisiejszych czasach na deficyt tworzyw nie możemy narzekać. W sklepach dostępny jest duży wybór podłóg oraz desek podłogowych z rozmaitych tworzyw oraz w różnych barwach. Jednym z najszlachetniejszych surowców do produkcji podłóg uznawany jest dąb. Drewno dębowe ma ciemno-złocistą barwę, charakteryzuje się wysoką trwałością, jest materiałem twardym, ciężkim oraz wodoodpornym. W Polsce drewno dębowe jest sprowadzane zazwyczaj z lasów na Mazurach, a także Podkarpacia.

Można wyróżnić kilka gatunków drewna dębowego.

Nie ociągaj się, a jeśli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam tam (https://www.mistal-ogrodzenia.pl/akcesoria-do-gabionow-i-pergoli,-elementy-z-drutu,ap14.html). W tamtym miejscu znajdziesz interesujące wątki.

Drewno oznaczone klasą I cechuje jednolita barwa i całkowity brak defektów, natomiast III i VI klasa to gorszy gatunek, który może posiadać spękania oraz sęki. Parkiet dębowy to zdecydowany klasyk pośród parkietów. Wkomponuje się w prawie każde pomieszczenie i jest uniwersalny. Dąb nie należy do tanich surowców, ale niewątpliwie wart jest inwestycji. Jeżeli chodzi o tworzywa do produkcji desek podłogowych, wart uwagi jest również jesion. Dla szukających ofert: .

W Polsce jesion postrzegany jest jako jeden z bardziej szlachetnych gatunków drzew. Do wyrobu surowca, jesion pozyskiwany jest także między innymi z Europy, Azji oraz Kaukazu. Deska jesionowa staje się ostatnio niezwykle pożądana. Tak jak parkiet dębowy, jesion jest twardy oraz wytrzymały. Cechuje się znacznym usłojeniem oraz jasną barwą. Deska jesionowa również podlega klasyfikacji. Zależnie od gatunku, wyróżnić możemy klasę od I do IV. Niezależnie od klasy w sklepach dostępne są różne modyfikacje kolorystyczne, między innymi jesion wędzony, bielony, bądź kolorowy. Tu więcej: .

Parkiet z grabu

Autor: Podłogi.info

Poszukując parkiet drewniany nie popłaca decydować się na tanie odmiany drzewa. Trzeba uwzględnić fakt, iż deska podłogowa jest narażona na dużą eksploatację i ma nam posłużyć latami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*