cynkowanie ogniowe jako bardzo wytrzymałe i trudno rozpuszczalne osłonki kryjące.

Obecnie ciężko byłoby znaleźć gałąź przemysłu, jaka nie korzysta z możności galwanotechniki. Pokrycia galwaniczne są wykorzystywane nieomal w każdej specjalności, nawet w tak wymagającej jak kosmonautyka, bądź lotnictwo.

proces cynkowania

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Galwanizernia trudni się pokrywaniem metali różnymi powłokami jakie mają zabezpieczyć metal przed korozją.

Jeśli ciekawi Cię problematyka poruszana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://maszyny-tmc.pl/product-category/prasy-slimakowe/), a na pewno będzie ona dla Ciebie godna uwagi.

Stosowanie osłonek nie tylko wydłuża życie rozmaitego typu wyrobów. Nie mniej istotne jest pozyskanie idealnego rezultatu estetycznego. Sporo osłonek galwanicznych używa się w zamierzeniach czysto dekoracyjnych, co w połączeniu z własnościami ochronnymi i niższymi kosztami robi z nich rozstrzygnięcie bezkonkurencyjne. Należycie dobrane warstewki mogą również polepszyć własności mechaniczne i technologiczne metali.

Cynkowanie ogniowe to procedura zanurzeniowa. Znaczy to, że zarówno przygotowanie nawierzchni, jak także powlekanie cynkiem odbywa się poprzez zanurzenie fragmentów konstrukcji w wannach, które mieszczą kąpiele o właściwym składzie chemicznym. Taka technologia zapewnia szansę dotarcia do jakiejkolwiek rysy, oczyszczenia jej i ubezpieczenia przed korozją. Finalnym krokiem procesu cynkowania jest narzucenie warstewki cynkowej na czyste fragmenty stalowe, jakie zanurza się w roztopionym cynku. Przy wypełnieniu scharakteryzowanych wymogów dotyczących gatunku stali, przede wszystkim chodzi o zawartość krzemu i fosforu, a również przy należytym sporządzeniu składników poświęconych do cynkowania, zdobywa się osłonki przeciwrdzewne odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, erozję, udary, wolne od porowatości, przejawiające świetną przyczepność do podłoża.

Cynkowanie ogniowe gwarantuje niezwykle odporne i trudno rozpuszczalne naloty kryjące. Warstewka cynkowa chroni stal przez sporo lat i nie nastręcza konserwacji. Na dodatek można wydłużyć jej solidność, także nadać wyrobom pożądane wartości estetyczne poprzez pokrycie ocynkowanej powierzchni specjalną powłoką lakierniczą, czy też malarską. Okres odporności powłoki cynkowej zależy od obciążenia korozyjnego otoczenia, w jakim struktura jest eksploatowana, a także od grubości osłonki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*