Z jakiego materiału są wykonywane uszczelki?

W naszych mieszkaniach jest wiele małych produktów, których nie widzimy na co dzień, ale jakby ich zabrakło, to na pewno szybko byśmy to zauważyli. Jednym z takich artykułów mogą być uszczelki, których zadanie jest ogólnie znane.
Chodzi oczywiście o izolację termiczną oraz akustyczną.

Drzwi INVADO Torino

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
plany
uszczelka

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety z upływem czasu pod wpływem działania warunków atmosferycznych, zatem przede wszystkim znacznych i niskich temperatur i wilgotności, stopniowo ulegają zepsuciu. Poza tym surowiec, z którego była wyprodukowana uszczelka traci swoje cechy, m.in. sprężystość i giętkość. Skutkiem tego może być to, że mogą one przestać odpowiednio spełniać swoje role. Dlatego też już po upłynięciu paru lat eksploatacji, podkładki mogą wymagać zamiany. Kiedy zatem udamy się do sklepu z artykułami budowlanymi, dobrze jest poprosić o poradę pracownika. On pomoże nam wybrać właściwy model do naszych okien. Możemy także wziąć ze sobą fragment starej uszczelki, aby zaprezentować ją na wzór.

Zerknij na stronę oraz prześledź wpis (https://eshop.pronar.com.pl/wiha-zestaw-wkretakow-2), który na pewno totalnie Cię pochłonie, ponieważ dane tam umieszczone, przyciągają uwagę.

Warto tu mieć świadomość, że do drewnianych okien potrzebne są właściwe uszczelki.

Wytwórcy okien produkują je zazwyczaj z elastomerów termoplastycznych albo PCV. Ten pierwszy materiał jest wytrzymały na oddziaływanie tego typu czynników jak m.in. ozon, woda, promieniowanie ultrafioletowe czy czynniki chemiczne. Co ważne, tego typu podkładki charakteryzują się również dużą wytrzymałością.

Ponadto wszystkie, niezależnie od rodzaju, są sprzedawane w wielu barwach i grubościach. Poza tym w sprzedaży są takie, które wyprodukowano z poliuretanu albo wykonano z gumy. Te gumowe mogą być nawet samoprzylepne, co niezwykle usprawnia ich zamontowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*