Własny dom czy mieszkanie? Pozytywy oraz wady obu z nich.

Chyba niejeden z nas marzy o własnym, nawet niewielkim lokalu. Wiele osób pragnie większej a także bardziej samodzielnej przestrzeni i wybiera domy – zarówno te budowane samodzielnie, jak i już gotowe do nabycia u dewelopera. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety, ale i minusy.

Mieszkania normalnie są mniej kosztowne niż domy. Jest to uzależnione przede wszystkim od metrażu oraz lokalizacji mieszkania.

Czy sądzisz, że znajdziesz niezbędne informacje w odniesieniu do prezentowanego tematu? Naturalnie, że tak – przejdź do tekstu (http://francke-art.pl/meble-metalowe/krzesla/) i kliknij w odsyłacz tutaj.

Im mniejszy metraż, tym sporo niższa cena. W sprawie mieszkań można kupić nawet kawalerki albo mieszkania dwupokojowe, jakie oczywiście są o sporo tańsze niż mieszkania obszerniejsze, kilkupokojowe, nie wspominając już o domach. Niemniej jeżeli ktoś nie dysponuje odpowiednią kasą bądź normalnie nie potrzebuje sporego metrażu, to dla niego takowe mieszkanie będzie dobrym rozwiązaniem.

mieszkanie

Autor: Stacie
Źródło: http://www.flickr.com

Dla rodzin z pociechami najbardziej właściwe będą mieszkania minimum trzypokojowe. Tak samo najmłodsi, jak i rodzice, muszą mieć swoją przestrzeń oraz miejsce, w którym spokojnie mogą robić to, co lubią, pracować, bawić się, uczyć, czytać itp. Minimalne trzypokojowe mieszkanie w dużym mieście, np. Wrocławiu, Krakowie czy Gdyni, nawet jeżeli metrażowo nie jest dość duże (powiedzmy 50-60 metrów kwadratowych), jest dużym wydatkiem. Średnio trzysta albo i trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych to normalnie pojawiająca się cena za takie mieszkanie. W zamian dysponujemy jednak głównie dobrą lokalizację – duże miasto, wszędzie jest dogodny dojazd, komunikacja tramwajowa, jest dużo szkół, szpitali, urzędów oraz miejsc pracy.

Jednak jeśli ktoś nie musi koniecznie mieszkać w samym centrum, lecz blisko miasta, to doskonałym wyjściem będzie zakup ewentualnie budowa domku jednorodzinnego, albo zamieszkanie w tzw. bliźniaku albo szeregówce.

Nabycie takiego domu to niejednokrotnie koszt przybliżony do ceny mieszkania w mieście, jednakże komfort jest pod wieloma względami większy – większa przestrzeń, własny ogród a także garaż. Jeżeli bierzemy pod uwagę zakup, to nowe domy łódź, Wrocław, stolica, ale również i mniejsze miasta mają w swojej ofercie. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia deweloperów albo też pośredników – nowe domy łódź .

Jak widać, zarówno zakup mieszkania, jak i domu, ma swoje zalety, ale i minusy. Przed nabyciem wymarzonego lokum należy dobrze przemyśleć własną decyzję, zastanowić się, czego na chwilę obecną potrzebujemy, a wtedy z pewnością wybierzemy lokum dla nas najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*