Posiadasz duży balkon albo ogród i nie wiesz, jak go zaaranżować? Oto garść ciekawych porad na zimę!

Posiadanie sporego balkonu to z pewnością marzenie praktycznie każdego z nas – najczęściej wyobrażamy sobie że jeśli już będziemy taki balkon mieć, wówczas świetnie go zaaranżujemy. Niejednokrotnie jednak nasze wyobrażenia nie przystają do rzeczywistości, a takie ogromne balkony pozostają niezagospodarowane.

Podobnie rzecz się ma z ogrodami – zdecydowanie fajnie jest mieć duży ogród (zobacz też: drewniane panele ogrodzeniowe) jednakże niejednokrotnie okazuje się, że bez wskazówek architekta zieleni nie jesteśmy w stanie niczego w nim zrobić.

widok z balkonu

Źródło: flickr.com

Jakie są pomysły na zaaranżowanie ogrodu lub balkonu? Przede wszystkim latem powinniśmy posadzić tam wiele kwiatów, które dodadzą uroku nawet najmocniej opuszczonym miejscom. Jeśli nie czujesz w sobie żyłki ogrodnictwa, wtedy przez zakupem kwiatów dobrze zapoznaj się z ich specyfikacją – są takie rodzaje kwiatków, które nie wymagają zbyt wiele uwagi – one na pewno sprawdzą się świetnie w takich wypadkach.

Z kolei fantastycznym pomysłem na zimę mogą być dla przykładu oranżerie – dowiedz się więcej. Można je zaaranżować również na niedużych przestrzeniach i obecnie wiele mieszkańców bloków decyduje się na tego typu rozwiązanie. Zabudowanie nawet dużego balkonu nie jest ogromnym kosztem, a dzięki temu będziesz mógł cieszyć się widokiem pięknych kwiatów praktycznie przez cały rok. Oranżerie to bez wątpliwości znakomity pomysł dla wszystkich tych, którym w zimie brakuje zieleni.

ogród

Autor: Berlt Watkin
Źródło: https://www.flickr.com

Innym fajnym pomysłem na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki zieleni przez cały rok są ogrody zimowe drewniane. Takie ogrody wymagają już więcej przestrzeni, dlatego niestety nie da się ich wybudować na balkonie, ale będą znakomitym rozwiązaniem na zagospodarowanie miejsca w przydomowym ogrodzie.

Co ważne, ogrody zimowe drewniane są obecnie tworzone w taki sposób, że są właściwie całkowicie ekologiczne. Będziesz zatem nie tylko mieć dostęp do pięknej zieleni przez cały czas, ale również będzie towarzyszyć Ci świadomość, że dbasz o przyrodę – czy można sobie wymarzyć coś więcej?

Zarówno oranżeria jak i tego rodzaju ogród to bez wątpienia pomysł dla każdego miłośnika przyrody – [odnośnik]. Jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie takiego rozwiązania w swoim mieszkaniu, wówczas będziesz mógł cieszyć się kwiatami nie tylko latem, ale również przez cały czas – i to nie tylko kwiatami klasycznie polskimi, ale również tymi bardziej egzotycznymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*