Wilgoć w domku – jak się jej pozbyć?

Dużo ludzi boryka się z kłopotem wilgotności w budynku lub lokalu mieszkalnym. Jedną z metod uporania się z podniesioną wilgocią we wnętrzach będzie ich właściwa wentylacja.

Radzimy, na co zwracać wyjątkową uwagę.
przykład domku letniskowego z ogrodem

Autor: Gina Paulucci
Źródło: http://www.flickr.com
Krótkotrwale podtrzymująca się podniesiona wilgoć powietrza jest naturalna i wynika ze zwykłego użytkowania lokalu. Jednakże w dłuższym okresie może ona powodować rozwój trujących grzybów i pleśni. By ustrzec się takiego rozwoju sytuacji, czasami starczy zadbać o dobrą wentylację wnętrz. Czasami nieodzowny może okazać się domowy osuszacz powietrza.

łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgotność w domku paradoksalnie zwiększa się z reguły po dokonaniu poniektórych zmian – po dociepleniu domu albo wymianie stolarki okiennej. Czemu? Bowiem pozbywając się niehermetycznych elementów wywołujemy, iż „na wierzch” wychodzą schowane do tej pory kłopoty z systemem wentylacyjnym. Mogą prowadzić one dla przykładu do parowania okien, zaduchu, natomiast w skrajnych sytuacjach do wystąpienia pleśni na ścianach. Zanim jednak przystąpimy do likwidowania efektów zawilgocenia, trzeba znaleźć oraz wyeliminować wszystkie jego przyczyny. Punktem wyjścia poprawnego obiegu powietrza w mieszkaniu będą rzecz jasna kratki wentylacyjne. Powinny znajdować się przede wszystkim w kuchniach, umywalniach oraz wszystkich wnętrzach bez wnęk okiennych.https://www.aner.com.pl/kategorie/prety (sprawdź ofertę prętów- www.aner.com.pl/kategorie/prety)Osiągnięcie należytego poziomu cyrkulacji powietrza w pewnych sytuacjach może być nierealne przy wykorzystaniu wyłącznie grawitacyjnych wentylacyjnych kratek.

Wtenczas obieg warto wspomóc wentylacją mechaniczną. Pamiętajmy, że w miejsce „zużytego” powietrza trzeba wprowadzić powietrze świeże. Wówczas warto swoją uwagę skierować w stronę okien a także drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*