Wiele osób śni o tym, żeby ich dom był urządzony w dawnym i bogatym stylu

Ten, kto oglądał filmy o epoce baroku, może mieć w pamięci przepiękne zdobienia ścian czy sufitów.
Przeróżnego rodzaju gzymsy i ornamenty z reguły nazywamy sztukaterią.

kredyty
Grzejniki

Autor: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
Umożliwiają one podkreślenie piękna ścian naszego mieszkania. Jeśli mamy ochotę, żeby całe nasze lokum było urządzone odrobinę w barokowym stylu, to pewnie powinniśmy podążyć w tym kierunku. Do tego na przykład rewelacyjnie będą pasować jasne tapety w prążki i na przykład żyrandol z wiszącymi kryształkami. Sztukateria jest stosowana od wielu lat. Rzecz jasna w okresie PRL-u została zapomniana, ale powolutku wraca ona do łask. Musimy również zdawać sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach jest w głównej mierze produkowana z plastiku albo gipsu.

Zainteresował Cię ten wątek? Kliknij na odsyłacz do artykułu, tam zapewne odnajdziesz jeszcze większą ilość informacji na wątek, który Cię zaciekawił.

Należy zatroszczyć się o to, by pasowały one do designu. Da się tego rodzaju elementy dekoracji mieszkania kupić przez internet. Musimy jedynie wykonać odpowiednie pomiary. Przez internet będzie można zamówić taką ilość różnych gzymsów oraz o takiej długości, aby perfekcyjnie pasowały na przykład do naszego salonu. Jeśli jednak boimy się, że coś moglibyśmy pomieszać, to warto wezwać fachowców, którzy zrobią dla nas to zlecenie. Trzeba tylko zdecydować, czy im pozostawimy zakup sztukaterii, czy zrobimy to wcześniej sami, a ich zobowiążemy tylko do montażu.

Pamiętajmy, że tego typu ozdoba może być umieszczona tak samo pod sufitem, jak i przy podłodze. Wtedy będą się one różniły wyglądem. Bez kłopotu każdy zauważy różnicę. Eleganckie gzymsy będą cieszyły nasze oko przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*