W jaki sposób udekorować okno w nowoczesnym mieszkaniu?

Doskonale wyekwipowane mieszkanie to dbałość o detale. Wnętrze w stylu nowoczesnym wymagać będzie nie jedynie stosownego doboru barw i zachowania zasad minimalizmu w wyposażeniu, lecz też podkreślenia charakteru aranżacji poprzez szczegóły.

Jednym z nich – wbrew pozorom – niezwykle ważnym, jest oprawa okien.
okna

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesny styl w aranżacji mieszkań kieruje się kilkoma regułami. Przede wszystkim – prostota wystroju. Po drugie – naturalność form, a również – ergonomia. Wszystko to sprawia, iż współczesne pomieszczenia wywołują wrażenie jasnych, uporządkowanych. Już dawno niemodny jest zbytek, zaś rozstawione na każdej komodzie bibeloty od lat śpią spokojnie w pudłach. Współcześnie rządzą geometryczne kształty a także wyrazista kolorystyka.
Firanki i zasłony wiążą nam się przede wszystkim z tradycyjnymi mieszkaniami. Urządzając salon w stylu nowoczesnym często stronimy od zawieszania na okna bogatych tkanin. Czasami faktycznie przynosi to ciekawy wynik, zwłaszcza gdy możemy poszczycić się atrakcyjnym pejzażem za oknem i wspaniale wykończonymi wnękami okiennymi.

Podobnie zajmujące treści dotyczące objaśnianej problematyki przeczytasz tutaj – sprawdź więcej w tym omówieniu (https://ekobak.pl/). Poznasz omawianą kwestię od innej strony.

Na ogół jednak użycie jakiegoś typu zasłon będzie nieodzowne, ze względu na konieczność normowania napływu światła jak też chęć zachowania intymności. Wyjściem, jakie niewątpliwie świetnie wpasowuje się w wystrój minimalistyczny naszego wnętrza, może być zrezygnowanie z typowej okiennej ozdoby w postaci ażurowej firanki jak też wzorzystej kotary.

Zamiast tego, korzystniej postawić na na jeden rodzaj materiału. Wspaniale będzie wyglądać dla przykładu zasłona z tkaniny o jednolitym odcieniu, dobranym do odcienia ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*