W jaki sposób pomalować ścianę za pomocą farby strukturalnej? Farba strukturalna – jak nią pomalować ścianę?

Współczesne trendy w malowaniu ścian, opierają się już nie tylko na barwnych farbach, lecz coraz częściej na motywach dekoracyjnych. Nadają pomieszczeniu innowacyjny i oryginalny charakter. Sprawiają też, iż we wnętrzach milej jest przebywać. Dodatkowo nie są trudne w użyciu, dlatego można malować nimi samemu.

jeger.pl oferuje farby strukturalne
Niezależnie od typu podłoża, farba strukturalna jest doskonałym rozwiązaniem do malowania wnętrz. W przypadku tego typu farby, postępuje się tak jak w przypadku innych farb ściennych. Podłoże powinno być oczyszczone z zabrudzeń, kurzu, pyłu i dokładnie odtłuszczone. Najlepszy efekt w tym wypadku daje umycie ściany wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń czy amoniaku. Kolejnym krokiem przed malowaniem, jest dokładne osuszenie powierzchni, na którą zostanie nałożona farba strukturalna. Aby zapewnić jak najlepszą trwałość farby, warto pokryć powierzchnię preparatem, który ją zagruntuje i właściwie przygotuje do malowania. Duże ubytki powinniśmy uzupełnić, w pozostałych przypadkach, niedoskonałości zostaną pokryte przy pomocy farby.

Poza odpowiednim przygotowaniem podłoża pod malowanie, powinniśmy również uzbroić się w sprzęt, który bez problemów pozwoli nam na malowanie ścian. Farba strukturalna wymaga stosowania przedmiotów, dzięki którym będziemy mogli wykonać na ścianie pożądane wzory. Więcej podpowiedzi pod tym adresem sprawdź farmy strukturalne. W tym przypadku – oprócz wiadra, mieszadeł oraz pacy – przydać się mogą odpowiednie wałki, specjalne pace z zębami, różnego rodzaju gąbki, szczotki i inne, umożliwiające stworzenie wzorów na ścianie. Powinniśmy zwrócić uwagę, iż po nałożeniu farby strukturalnej, szybko należy przystąpić do wykonania wzorów, gdyż wraz z wysychaniem farby, jest to coraz cięższe, a jeśli farba wyschnie – stanie się to niewykonalne. Z tego powodu przed przystąpieniem do malowania, dobrze podzielić ścianę na fragmenty (można to wykonać za pomocą malarskiej taśmy), tak aby prościej było pracować. Podczas używania farby strukturalnej, nie możemy zapominać o tym, by co jakiś czas ją wymieszać.

Jeżeli zafascynował Cię ten tekst, to odwiedź www wiązary dachowe dolnośląskie a tam czekają na Ciebie informacje warte uwagi. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony.

Pełny czas wysychania farby to ok. 48 h, ale może być krótszy, jeśli nałożymy niezbyt grubą warstwę. Aby wykończyć efekt osiągnięty za pomocą nałożenia takiej farby, możemy użyć produktów matujących bądź nadających połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*