W jaki sposób możemy wyeliminować zawilgocenie w mieszkaniu?

Duża ilość osób zmaga się z kwestią wilgoci istniejącej w domu. Jednym ze sposobów na danie sobie rady z za dużą wilgocią w pomieszczeniach jest wprowadzenie odpowiedniej wentylacji.

wilgoć w mieszkaniu

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym tekście sugerujemy, na co trzeba zwrócić uwagę.
Krótko utrzymująca się większe zawilgocenie powietrza jest całkowicie naturalne i jest wywołane tym, że normalnie użytkujemy dany lokal. Jednak w dłuższym okresie czasu wilgotność może także powodować rozwijanie się toksycznych pleśni oraz grzybów. Żeby unikać tego typu rozwoju wypadków, wystarczy czasami jedynie zadbać o właściwą wentylację w mieszkaniu. Wilgoć w mieszkaniu paradoksalnie może pojawiać się wtedy, gdy dokonamy wymiany przykładowo stolarki okiennej lub zrobimy inne zmiany, np. docieplenie domu.

Wręczamy Ci darmowe wejście (https://kesbet.pl/produkty/lawki-betonowe/) do kolejnych artykułów, jeżeli tematy zawarte na tej stronie niezwykle Cię porwały. Zatem nie czekaj!

Jest tak dlatego, że pozbywając się nieszczelnych elementów, powodujemy także, że na wierzch „wychodzą” zakryte dotąd kłopoty z systemem wentylacyjnym.

Mogą prowadzić przykładowo do parowania okien, zaduchu czy nawet w pewnych przypadkach pojawiania się grzybów na ścianach. Nim jednak będziemy przystępować do likwidacji efektów pojawienia się wilgoci, powinniśmy poszukać oraz w następnej kolejności usunąć wszystkie przyczyny wilgoci. Punktem wyjścia prawidłowego obiegu powietrza w mieszkaniu są oczywiście kratki wentylacyjne. Powinny one być położone głównie w kuchniach, łazienkach, toaletach czy też wszystkich pomieszczeniach bez otworów okiennych. W miarę możliwości również w pozostałych pomieszczeniach.

Sugerując się stereotypowymi zaleceniami odnoszącymi się do budynków mieszkalnych, ilości powietrza wymienionego w trakcie godziny powinna wynosić tyle, ile objętość całego lokalu lub 30 m3 przypadających na każdą mieszkającą w mieszkaniu osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*