Tynki powoli przestają być jedynym wariantem przy robieniu elewacji domu

Przez lata ocieplony oraz otynkowany budynek był synonimem zasobnego portfela. Dziś spektrum zakupu tworzywa w znacznym stopniu się powiększyło.
Współcześnie da się wybierać przeróżne techniki wykończenia domu z zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który przez długi czas był z reguły jedyną możliwością, zmienia się oraz ma kilka podkategorii. Może być przykładowo silikonowy albo krzemianowe. Pierwszy bywa polecany dla domów, które mogą się prędko brudzić (choćby te przy ruchliwych ulicach), gdyż dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wtedy uniemożliwia przyklejanie się pyłu. Te drugie natomiast są odporne na grzyby oraz porosty.

Uważasz, że wspomniane informacje są godne uwagi? Super, więc na pewno szczegóły w linku (https://tarasfactory.pl/oferta/tarasy/renowacje-tarasow/) umieszczone także Cię zaciekawią.

Warto też zastanowić się ile warstw tynku położyć. Są bowiem tynki cienko- oraz grubowarstwowe. W naszej szerokości geograficznej znacznie częściej stosowane bywają tynki o kilku warstwach. Jednak takiego rodzaju elewacje nie są dla nas jedyną możliwością. Coraz częściej możemy też wyłożyć zewnętrzne ściany cegłą dekoracyjną, kamieniem czy drewnem. Istnieją również odpowiednio wytwarzane płytki elewacyjne, które nie odpadają oraz rewelacyjnie znoszą wszystkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Należy zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać. To, który materiał kupimy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj bowiem wszystkie ww metody sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach. Drewno oraz kamień należą do najbardziej eleganckich i także najdroższych sposobów wykończenia budynku. Trzeba zatem przed podjęciem decyzji zrobić kosztorys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*