O czym trzeba wiedzieć przy kupowaniu skrzydeł drzwiowych?

Drzwi wewnętrzne są takim składnikiem wnętrza, który w zasadzie ma znaczny wpływ na wygląd wnętrza oraz jest odpowiedzialny za tzw. pierwsze wrażenie.
Bardzo istotna jest również funkcja użytkowa drzwi.

Montaż płytki

Autor: Selena
Źródło: Selena

Naprawdę warto więc odpowiednio przeanalizować kwestię zakupu takiego elementu i przed wizytą w markecie starannie wiedzieć, jak trzeba dyskutować ze sprzedawcą. Przed zakupem należy dokonać dokładnych pomiarów otworu drzwiowego tak, żeby móc przekazać je sprzedającemu oraz móc dopasować do nich drzwi i framugę. Ponadto należałoby znać grubość ścian, żeby dokładnie wiedzieć, jaką ościeżnice (regulowaną, stałą lub bezprzylgową) kupić. Ościeżnica stała jest używana w wypadku montowania drzwi w murze o typowej grubości. Ościeżnice regulowane stosuje się w takiej sytuacji, kiedy ściana ma niestandardowy wymiar, jednak granica szerokości to 175 milimetrów.
Co poniektóre osoby decydują się na nią również ze względu na walory estetyczne. Futryna bezprzylgowa jest bardzo interesującym rozwiązaniem: zawiasy są schowane w środku, z kolei ona wraz ze drzwiami tworzy jedną płaszczyznę. Wtedy kiedy nie chcielibyśmy robić znacznego remontu, trzeba zapytać o możliwość nabycia obudowy na futrynę, która da również możliwość zainstalowania nowych drzwi w pokojach bez potrzeby ich wykuwania. Dużą zaletą takiego świadczenia jest także łatwość zamontowania za pomocą pianki bez zabrudzeń posadzki czy muru. Trzeba mieć świadomość tego, że żeby nie było potrzeby szybkiej wymiany skrzydeł, należy wybrać dobrego producenta drzwi.

Na rynku do nabycia są drzwi pojedyncze w standardowych rozmiarach: 70, 80 czy 90 cm. Zdarza się jednak tak, zwłaszcza w starych kamienicach, że spotkamy drzwi mające szerokość 60 cm albo 110 centymetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*