Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie rzeczy stosowane są w przeróżnych dziedzinach przemysłu — takie są przykładowo elastomery

Zwykły Kowalski może używać jakichś tworzyw i niezbyt zdawać sobie sprawę z tego, jakie jest ich pochodzenie czy parametry.
Jeśli na przykład weźmiemy pod lupę sylikon albo gumę, to będzie oczywiste, że mają one ze sobą mnóstwo wspólnego.

elastomery zastosowanie

Autor: Anthony Easton
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi wewnętrzne

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
To fakt, ponieważ pochodzą z tej samej rodziny elastomerów. Być może ta nazwa nic nie mówi większości Polaków, jednakże przedmioty z tej grupy otaczają nas każdego dnia, a my nawet nie jesteśmy tego świadomi. Z elastomerami są zaprzyjaźnieni ci, którzy zatrudnieni są na przykład w sektorze budowlanym. Chodzi o to, że elastomery są wysoce wytrzymałe na ucisk oraz wahania temperatur. Po prostu odkształcają się i później wracają do swojego pierwotnego kształtu, nie tracąc nic ze swojej wytrzymałości czy struktury. Co ciekawe, niektóre gumy mogą odkształcać się choćby i o 1000%.

Kliknij ten link i sprawdź tu wykończenia wnętrz wrocław podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

To niebywale przydatna właściwość w przemyśle. Jeśli zainteresowały nas elastomery zastosowanie ich naprawdę nas zadziwi, gdyż jest niezwykle szerokie. Zwykle stosuje się je w produkcji uszczelek do okien czy drzwi, membran pomp, węży ogrodowych oraz ogólnie różnych części hydrauliki. Mogą również stanowić podeszwę w obuwiu roboczym oraz sportowym czy podkładki antywibracyjne. Popularną grupą elastomerów są sylikony, które mają dodatkowo taki plus, że są niepalne.

Stosuje się je najczęściej jako wypełniacz oraz uszczelniacz w branży budowlanej. Warto pamiętać o tym, że elastomery są stosowane dosłownie wszędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*