Na co trzeba zwracać uwagę w czasie kupowania dachówek?

Istnieją przeróżne rodzaje pokryć dachowych, a zazwyczaj wykorzystywanym do ich wykonania są dachówki. Mają one bardzo dużo zalet, ponieważ mogą być produkowane w różnych formach oraz Kolorach, z tego też powodu znakomicie mogą się nadawać na jakąkolwiek aranżację dachów, bez względu na zastosowany styl architektoniczny.
Rozwój technologii powoduje, że znikają wyraźne różnice między dachówkami ceramicznymi i betonowymi.

Niektóre osoby twierdzą, że dachówka betonowa jest mniej trwała oraz bardziej podatna na zabrudzenie.

Zainteresował Cię opisywany tekst? Kliknij i sprawdź taśmy chevron szybko, tutaj jest coś, co z pewnością także jest wartościowe.

Nie jest to prawdą, lecz zwłaszcza wtedy, gdy porównamy 2 produkty wytworzone przez renomowanych wytwórców. Najważniejsze różnice dotyczą zwłaszcza wyglądu dachówek. Ta ceramiczna posiada gładszą powierzchnię. Zazwyczaj mają one też nieco odmienne gąsiory. Kolejną różnicą jest ich barwa. Jeśli chcielibyśmy mieć duży wybór, musimy zastosować dachówkę ceramiczną. Te wykonane z betonu zazwyczaj oferowane są w odcieniu czarnym lub czerwonym. Dlatego też jeżeli chcemy zastosować dachówki w kolorze np. granatowym, musimy zdecydować się na te ceramiczne.

Okno Capital

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Obydwa wymienione typy dachówek można nabyć w różnorodnych formach. Najpopularniejsze są płaskie oraz profilowane. Te płaskie są nieco bardziej popularne, ponieważ doskonale prezentują się tak na budynkach zaprojektowanych w nowatorskim stylu, jak i na budynkach typowych.

Przy doborze odcienia oraz kształtu tego towaru, należy zawsze pamiętać o wytycznych zdefiniowanych w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzeba więc mieć na uwadze również styl budynku, jak i ogólnego jego otoczenia. Ważny jest także kolor elewacji oraz okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*