Jaki sposób nagrzewania mieszkania wybrać ażeby zaoszczędzić?

Współczesne technologie zdążają w kierunku ekologii. Wzrasta też ilość sposobów na grzanie budynku jednorodzinnego. Jakie ogrzewanie wybrać?
Możemy uznać, że najlepiej opalać dom kotłem na drewno czy też tzw.

wykończenie

Źródło: lampyilampki.pl
gruntową pompą ciepła. Jednak wybór nie jest taki banalny. Poza kłopotliwym dla środowiska dymem musimy wziąć pod uwagę kłopotliwą obsługę, jakiej wymagają kotły na węgiel oraz nieodzowność monitorowania jego działania. Dla kogoś, kto mnóstwo czasu spędza poza domkiem, może być to wielki ambaras. Ogrzewanie gruntową pompą ciepła będzie tak samo niedrogie, zaś pod względem komfortów jest na przeciwległym biegunie. Nie wytwarza ona spalin a także działa całkiem automatycznie, w taki sposób iż możemy niemalże zapomnieć o niej. Tego typu pompa ciepła jest poruszana energią elektryczną, jednakże zapewnia ciepło pobierane z otoczenia – zakumulowane w ziemi, (a więc osiągalne bezpłatnie) – stąd uznaje się ją za urządzenie całkiem ekologiczne. Niestety, jest także o wiele bardziej kosztowna. Oprócz tego jej zamontowanie wymaga wykonania dosyć kłopotliwej instalacji koniecznej do odbierania ciepła z ziemi. Powinniśmy zatem rozpatrzeć, czy bez wątpliwości większa wygoda a także zalety ekologiczne są warte tychże pieniędzy oraz zachodu.
elektryk

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Można także rozważyć zakup kotła na tak zwane pelety (granulat fabrykowany z drzewnych odpadków). Jest to paliwo łatwiejsze w transporcie, gromadzeniu oraz wykorzystaniu aniżeli drewno opałowe.

Pelety pali się w piecach ze specjalnie przygotowanymi palnikami a także automatycznymi podajnikami. Będą one kosztowniejsze od tych na węgiel minimum o kilka tysięcy złotych, jednakże za to są całkiem zautomatyzowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*