Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Najpierw z utęsknieniem oczekujesz lata, a gdy już nadejdzie, przeklinasz piekielny upał. W czasie 30-stopniowego gorąca – o ile nie leżysz właśnie na wybrzeżu, ciężko jest wytrwać.

mieszkania we Wrocławiu

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Wybawienie to klimatyzator.
Lampy wiszące

Autor: Mavis
Źródło: http://www.flickr.com/photos/portland_mike/2217313411/
Za względnie nieduże pieniążki nabędziesz przenośne narzędzie, jakie na pewno przyniesie ulgę w czasie najbardziej upalnych dni. Przenośny klimatyzator, jak sama nazwa uwypukla, powinien być przyrządem kompaktowym, które w miarę łatwo możemy transportować do przeróżnych pomieszczeń. Nie każdy jednak będzie pasował do każdego pomieszczenia. Istotna będzie siła przyrządu, jaką trzeba dopasować do wielkości mieszkania.
Klimatyzator domowy da się podzielić na kilka metod. Jeden podział dotyczy zastosowanej technologii. Do wyboru będziesz mieć: urządzenia urządzenia sterownicze ewaporacyjne jak też przyrządy na czynnik schładzający. Klimatory są na pewno najbliższe ekologicznemu ideałowi. Substancją, jaka schładza powietrze jest w owym przypadku zimna woda. Powietrze przepływa przez namoczoną tkaninę i zostaje wydmuchiwane do chłodzonego mieszkania. Tego typu klimatyzatory silnie zwilżają powietrze, stąd nieodzowne będzie częste przewietrzanie mieszkania. Przez ekspertów klimatyzatory tego rodzaju są uważane za zanadto mało efektywne jeśli idzie o oziębianie ogromniejszych wnętrz. W ofercie pewnych przedsiębiorstw są dostępne duże klimatyzatory, jakie są w stanie oziębić mieszkanie.

Ich cena będzie jednak w porównaniu do typowych przyrządów dość duża. Cenna uwaga – dla podniesienia rezultatu lepszego schładzania naszego mieszkania do zbiornika z wodą możemy wrzucić kostki lodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*