Jak łatwo możemy schłodzić powietrze w lato w upalne dni?

Schładzacz jest to łatwy sposób, żeby poprawić komfort życia podczas gorących dni. Nie tylko chłodzi on powietrze, ale również usuwa z powietrza za dużą ilość wilgotności. Warto tutaj powiedzieć, że im mniej wilgotności w rozgrzanym powietrzu, to nasze samopoczucie jest lepsze.

odlew

Autor: Kirt Edblom
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wiele lat prowadzone badania wykazały, że w lato czujemy się najlepiej wówczas, kiedy temperatura powietrza ma 23-26 stopni, a wilgotność jego wynosi 40-60%. Kiedy temperatura rośnie, nasze ciało zaczyna się pocić, ponieważ tak nasz organizm oddaje nadmierną ilość ciepła. Gdy wilgoć spada, samopoczucie nasze natychmiast się poprawia mimo, że wciąż jest gorąco.zobacz pod linkiem taśmy nierdzewne taśmy nierdzewneTemperatury nie moglibyśmy obniżać w jakikolwiek sposób, gdyż to groziłoby przeziębieniem. Przyjęło się, że różnica temperatur między klimatyzowanym pomieszczeniem a pomieszczeniem nieklimatyzowanym, nie powinna przewyższać 7 stopni. W inny sposób ludzkiemu organizmowi jest dość ciężko zaadaptować się do takiej zmiany. Jeżeli przyjemnością ma być spędzanie czasu w pomieszczeniu z włączonym klimatyzatorem, to nie moglibyśmy czuć ruchu tego powietrza. Dlatego też bardzo ważna jest szybkość przepływu powietrza i możliwość regulacji w sprzęcie kierunku, w którym powietrze jest wydmuchiwae po ochłodzeniu. Jeżeli interesuje Cię montaż klimatyzatora naściennego, to jest to bardzo łatwe.
Klimatyzatory rodzaju SPLIT zamontować moglibyśmy w dowolnym miejscu, ale zazwyczaj wybieramy zewnętrzną ścianę zwłaszcza, kiedy nasz dom wykończony jest od wewnątrz. W miejscu montażu wystarczy przebić otwór przez ścianę i na dwór wyprowadzić miedziane rurki, które łączą wewnętrzną jednostkę z jednostką zewnętrzną. Miejsce montowania klimatyzatora zależy również od siły klimatyzatora i jego jakości.

Im niższa jest moc chłodnicza klimatyzatora, tym jest mniejsza dozwolona odległość między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Przeważnie jest to parę lub kilkanaście m. Dokładny zakres jest podawany przez producentów na każdym modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*