Jak ciekawie można ozdobić okna w salonie?

Dlatego, że salon jest najbardziej eleganckim miejscem każdego mieszkania, to właściwe udekorowanie okien może być kluczowe dla aranżacji całego mieszkania. Zawsze chcielibyśmy, aby w salonie było przytulnie i wygodnie.

dekoracja

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl
Komfort może zapewnić znaczna ilość różnych tekstyliów.
Knauf

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzator

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej popularna dekoracja salonu to firany i zasłony. Także dużym zainteresowaniem cieszą się różne rolety w szczególności rolety rzymskie. Co poniektóre kompozycje wnętrz preferują okna wrocław puste z bardzo małymi dekoracjami albo całkowicie pozbawione takich ozdób. Jednak na tego typu opcję moglibyśmy sobie pozwolić jedynie w takiej sytuacji, gdy naprzeciwko naszego domu nie ma drugiego mieszkalnego domu. Inaczej okoliczni mieszkańcy będą zaglądali nam do mieszkania. Firany oraz zasłony w salonie są bardzo potrzebne do zagwarantowania prywatności mieszkańcom jedynie przy założeniu, że będziemy stosowali zarówno firany jak i zasłony, gdyż same firany nie będą wystarczać zwłaszcza wieczorami, gdy światło jest zapalone. Zastosowanie firan oraz zasłon w salonie podniesie również estetykę aranżacji. Firany oraz zasłony w salonie pozwalają zakryć brzydkie kaloryfery oraz rury, które są na wierzchu.
Dobór firan oraz zasłon do salonu jest zależne od charakteru w jakim urządzone jest wnętrze. Firany wykończone koronkowym wzorem niektórym mogą wydawać się niemodne, lecz do wnętrz w klasycznym czy rustykalnym charakterze doskonale będą się nadawać. Styl minimalistyczny zazwyczaj preferuje puste okna, ale pozwala również na zasłony i firany jednokolorowe, które nie mają wzorów. W stylu minimalistycznym nie można pozwolić sobie na dekoracyjne podwieszenia, tylko tkaniny muszą spływać luźno na posadzkę. Dla urozmaicenia można by zastosować firany każdą w odmiennym kolorze oraz powiesić te firany na karniszu odpowiednio je stopniując od najciemniejszego do najjaśniejszego.

pomysłem są także firany z dekoracją ombre. Ta dekoracja znaczy cieniowanie w obrębie tylko jednego kawałka tkaniny. Takich firan nie można znaleźć gotowych w sklepie, ale można je przygotować samodzielnie wykorzystując farbkę do tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*