Gdzie możemy wykorzystywać nawilżacze przemysłowe?

Nie jedynie w biurach czy w domach niezwykle istotny jest poziom wilgotności powietrza, które wdychamy. Do spadku wilgotności powietrza najczęściej dochodzi podczas sezonu grzewczego, kiedy to jesteśmy świadkami działania różnych urządzeń ogrzewających, pieców czy kaloryferów.

wiertarki

Autor: KRESS
Pierwszy rodzaj sprzętów, które regulują ilość wody w powietrzu to nawilżacze przemysłowe ewaporacyjne. Jest to wyjście, którego stosowanie nie potrzebuje używania sprężonego powietrza, gdyż jego funkcjonowanie polega na procesie adiabatycznym. Mówiąc w skrócie zasada działania tego typu nawilżacza przemysłowego jest oparta na użyciu w sposób specyficzny skonstruowanego wkładu nawilżającego.

Czy przedstawiany tekst jest Twoim zdaniem fascynujący? Jeżeli tak sądzisz, to wejdź także na pomocny serwis, który ma nie mniej cenne informacje.

Ten wkład zaciąga wodę, w następnej kolejności przy wykorzystaniu wentylatora odparowuje tą wodę i przetłacza powietrze. Rezultat działania nawilżaczy ewaporacyjnych moglibyśmy porównać do efektu, jaki wywiera bardzo mocny wiatr na wilgotną ulicę. W ten sposób wytworzona para jest niedostrzegalna dla oczu człowieka.

Kolejny typ, to nawilżacze niskociśnieniowe, które działają w sposób tego typu, że wykorzystują podciśnienie w procesach nawilżania. Ten system uzyskuje swoją funkcjonalność za pomocą sprężonego powietrza oraz kompletu dysz, do jakich jest dostarczana woda. Sposób budowy tych nawilżaczy niskociśnieniowych umożliwia bardzo dużą dokładność w zasięgu kontroli nad nawilżeniem powietrza oraz pozwala zupełnie pozbyć się problemu wyciekającej z obrębu konstrukcji wody. W tym przypadku wilgoć jest produkowana w formie aerozolu. Kluczowym przeznaczeniem nawilżaczy niskociśnieniowych są hale produkcyjne, przestrzenie magazynowe, chemiczne pracownie, chłodnie i takie pomieszczenia, które są wykorzystywane do magazynowania różnych surowców organicznych, które potrzebują szczególnych warunków. Sposób budowy tych nawilżaczy umożliwia relatywnie prosty montaż.

Montaż tego typu charakteryzuje się dodatkowo dość niewielkimi kosztami. Nawilżacze ewaporacyjne stosują tzw. zimne odparowywanie, które dość powszechnie uznane jest za efektywną formę nadzorowania nawilgotnienia powietrza .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*