Garaż – jaki typ wybrać a także w jaki sposób go zaplanować? Informator

Właściwe dopasowanie garażu do osobistych potrzeb inwestora jest to dosyć problematyczne zadanie. O tym, w jaki sposób to uczynić, przeczytasz poniżej.
Nim przystąpimy do projektowania jak też budowy domku a także garażu, warto sobie odpowiedzieć na parę kluczowych pytań.

Przede wszystkim czy ma to być garaż tzw. wolnostojący, wkomponowany w bryłę budynku, czy raczej dostawiony do budowli? Na jeden czy może parę aut? Z jedną czy może dwiema bramkami wjazdowymi? Z przestrzenią na ponadplanowe wnętrza funkcjonalne czy zaprojektowany tylko na parkowanie?
kleje

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments
Gdy wybieramy garaże, decydującą rolę grają rozmiary naszej parceli, jej orientacja względem stron świata, a także sposób zagospodarowania posiadłości. To one definiują, czy możesz pobudować garaż w bryle domu, nieopodal niego, w piwnicy czy może postawić na garaż wolnostojący. Trzeba również kierować uwagę na sąsiedztwo naszej parceli, a szczególnie na charakter szosy.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/malowanie-plotow-betonowych/), który na pewno Cię zaciekawi. Nie czekaj ani chwili! Wykonaj to natychmiast! Z pewnością nie pożałujesz.

Jeżeli jest ona bardzo ruchliwa, musimy zadbać o dłuższy podjazd, jaki umożliwi luźne manewrowanie w obszarze naszej posesji, tak ażeby nie potrzeba było wjeżdżać na ulicę tyłem. Obowiązujące regulacje nie ograniczają przestrzeni zabudowy garażu, charakteryzują wyłącznie jego minimalną wysokość jak też wielkość wjazdowej bramy. W czasie planowaniu naszego garażu trzeba też brać pod uwagę zdolność kierowania wozem przez innych mieszkańców a także ich posturę.

Jeżeli w budynku będzie zamieszkać osoba poruszająca się na inwalidzkim wózku, trzeba w takim przypadku dostosować przestrzeń do potrzeb osób nie w pełni sprawnych. Ponadto, każdy garaż winien być wyekwipowany w system wentylacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*