Do jakich celów rolnik mógłby wykorzystywać hale stalowe?

Rolnicy wybierają jeszcze częściej na budynki o stalowej konstrukcji. Jednak taki wybór nie jest w każdym przypadku wyborem świadomym.
Jedną z częstych inwestycji, które wymagane są do zrealizowania w wielu rozwijających się rolnych gospodarstwach są nowe budynki.

umeblowanie

Autor: CERAMSTIC
Źródło: CERAMSTIC
podłogi drewniane

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg
Budowle typowo inwentarskie, magazynowe (Linde – wózek widłowy ręczny) lub garaże. Wymagania rolników są bardzo przeróżne, jednak widać wyraźnie, że nie jedynie wymagania rolników się zmieniają. Jeszcze niedawno w rodzinnych gospodarstwach budowano jedynie budynki w tradycyjnej technologii murowanej z wykonanym z drewna dachem. Stalowe konstrukcje były rzadkością. Można było je spotkać głównie w dużych Przedsiębiorstwach rolnych. Od paru lat jednak agrotechnicy jeszcze częściej decydują się na hale stalowe. Hale lub odmienne budynki rolnik stawia na długi czas. Jeśli stawia on na złą konstrukcję skutki tego typu wyboru także będzie odczuwał przez znaczny czas. Wytwórcy nie zawsze sugerują jakie wyjście należałoby wybrać zwłaszcza wtedy, gdy stosują oni jedynie jedną technologię. Jest to częsty problem małych firm, które produkują jeden typ konstrukcji stalowej. Więksi wytwórcy do wyboru posiadają kilka technologii budowy hali oraz jest większa szansa, że konstrukcja taka będzie dobrana optymalnie do potrzeb.
Bardzo wielokrotnie wybór konkretnej technologii na wykonanie budynku jest dyktowany różnymi czynnikami. Są to głównie aspekty ekonomiczne lub okres realizacji. Istnieją wypadki, że także decydują o tym sprawy formalne. Każdy budynek związany na stałe z gruntem o powierzchni więcej niż 25 m kwadratowych, wymaga zezwolenia na budowę. Wyrobienie takiego pozwolenia to przeważnie minimalnie kilka miesięcy, a zdarzają się przypadki, że może trwać to nawet rok.

Ponadto pozwolenie można uzyskać tylko, jeżeli chodzi o budynki planowane na gruntach, które są własnością inwestora. Jeżeli budynek jest nam potrzebny już, a sprawy formalne są jeszcze nieuregulowane, dobrym wyjściem mogą być budynki tymczasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*