Czym jest system przesuwny oraz w jaki sposób zdecydować się na jego właściwy rodzaj?

Drzwi wewnętrzne to nie tylko skrzydło opierające się na typowych drzwiach uchylnych.
W sprzedaży są dostępne różnorodnego typu alternatywne rozwiązania, dla przykładu takie jak choćby drzwi chowane do ściany, drzwi przypominające harmonijkę, drzwi łamane i systemy przesuwne chowane w ścianie.

Odbiorcy aktualnie jeszcze chętniej wybierają zastosowanie tego typu drzwi z wielu różnorodnych powodów, gdyż pragną się odróżniać, posiadać w domu coś niezwykłego albo zwyczajnie w pomieszczeniu nie ma dosyć wiele przestrzeni i możliwości, żeby zamontować standardowe drzwi uchylne. Niniejszy tekst jest przeznaczony dla tych osób, które zdecydowały się na zakup oraz montaż naściennego systemu drzwi przesuwnych. Na rynku są dostępne trzy wersje naściennych układów jezdnych: system bez tunelu, z tunelem 2/3 oraz system z tunelem.

Sprawdź ten link! To bez dwóch zdań świeża publikacja (https://reacon.pl/uslugi/projektowanie/), przeczytasz tam dużo ciekawych materiałów! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

W praktyce znaczy to, że przy wybieraniu odpowiedniego rozwiązania najważniejszym wyrazem jest „tunel”.

piasek

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
ogrodzenia

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.300.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com
Wymieniony wcześniej tunel najłatwiej byłoby porównywać do futryny w przypadku drzwi uchylnych, gdyż podobnie jak futryna ochrania on otwór drzwiowy, przy czym różnica tkwi w tym, że w wypadku drzwi klasycznych, ościeżnica przenosi poza tym obciążenia drzwi, które są z nią połączone przez zawiasy.

System bez tunelu pozostawia w całości widoczny otwór i światło przejścia, ościeże trzeba poddać robotom tynkarskim, tunel osłania otwór znajdujący się w świetle tunelu oraz posiada opaskę maskującą z jednej strony muru (z drugiej strony natomiast jest zamontowany system przesuwny) i system z tunelem całym, który osłania obie strony ściany, a także światło tunelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*