Czym jest system przesuwny oraz w jaki sposób zdecydować się na jego właściwy rodzaj?

Drzwi wewnętrzne to nie tylko skrzydło opierające się na typowych drzwiach uchylnych.
W sprzedaży są dostępne różnorodnego typu alternatywne rozwiązania, dla przykładu takie jak choćby drzwi chowane do ściany, drzwi przypominające harmonijkę, drzwi łamane i systemy przesuwne chowane w ścianie.

Odbiorcy aktualnie jeszcze chętniej wybierają zastosowanie tego typu drzwi z wielu różnorodnych powodów, gdyż pragną się odróżniać, posiadać w domu coś niezwykłego albo zwyczajnie w pomieszczeniu nie ma dosyć wiele przestrzeni i możliwości, żeby zamontować standardowe drzwi uchylne. Niniejszy tekst jest przeznaczony dla tych osób, które zdecydowały się na zakup oraz montaż naściennego systemu drzwi przesuwnych.

Czy znasz już tak świetny tekst (https://mcrsklep.pl/pl/modul-monitorujaco-sterujacy-mcr-2ixio)? Zobaczysz tam istotnie sporą ilość użytecznych wiadomości na podobny temat. Przeczytaj a nie będziesz żałować!

Na rynku są dostępne trzy wersje naściennych układów jezdnych: system bez tunelu, z tunelem 2/3 oraz system z tunelem. W praktyce znaczy to, że przy wybieraniu odpowiedniego rozwiązania najważniejszym wyrazem jest „tunel”.

piasek

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
ogrodzenia

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.300.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com
Wymieniony wcześniej tunel najłatwiej byłoby porównywać do futryny w przypadku drzwi uchylnych, gdyż podobnie jak futryna ochrania on otwór drzwiowy, przy czym różnica tkwi w tym, że w wypadku drzwi klasycznych, ościeżnica przenosi poza tym obciążenia drzwi, które są z nią połączone przez zawiasy.

System bez tunelu pozostawia w całości widoczny otwór i światło przejścia, ościeże trzeba poddać robotom tynkarskim, tunel osłania otwór znajdujący się w świetle tunelu oraz posiada opaskę maskującą z jednej strony muru (z drugiej strony natomiast jest zamontowany system przesuwny) i system z tunelem całym, który osłania obie strony ściany, a także światło tunelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*