Co jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania serwerów?

Aktualnie dowolna bardziej znacząca firma zaopatrzona jest w swoją sieć komputerową, której sercem jest miejsce pod nazwą serwerownia. Nowoczesne urządzenia wytwarzają jednak duże ilości ciepła, co wymaga użycia dobrego układu klimatyzacji.

spotkanie z komornikiem sądowym

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Serwerownie o niewielkiej albo średniej wielkości najczęściej nie są wyposażone w adekwatne układy klimatyzacji precyzyjnej, zazwyczaj instalowane są w tamtym miejscu proste klimatyzatory rodzaju split. Ich odpowiedni wybór jest bardzo istotnym składnikiem poprawnej pracy wszystkich serwerów. Sprzęty do serwerowni wyprodukowane są w oparciu o technologię półprzewodnikową, tzn.

To bardzo wiarygodna treść omawiająca opublikowane w niniejszym poście sprawy, zatem kliknij ten link, żeby również ją przeczytać.

mają bardzo znaczne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Poza tym duża jej część jest tracona na wydzielenie ciepła. W przypadku tych średnich albo dużych firm, które do swej działalności wykorzystują wewnętrzne sieci komputerowe, niezbędna jest (zależnie od opracowywanych projektów) pewna ilość serwerów razem ze sprzętami pomocniczymi.

natrysk

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
studenci

Źródło: grow-mat.pl
Chodzi tutaj o tzw. switche, UPS-y czy też routery. Wszystkie te narzędzia wydzielają duże ilości ciepła. Dlatego też klimatyzacja serwerowni jest po prostu konieczna. Równocześnie urządzenia te wymagają stabilnych warunków cieplnych oraz wilgotnościowych. Pomieszczenia, które przeznaczone są do pracy sprzętów komputerowych są najczęściej nieduże i są usytuowane wewnątrz budynków. Przeważnie nie posiadają one ścian zewnętrznych ani otworów okiennych, dlatego też wydzielane przez te sprzęty ciepło nie powinno być odprowadzone w sposób naturalny nawet w okresie zimowym. Wzrost temperatury chociażby o kilka stopni wyżej ustalonych warunków, wywołuje spadek efektywności działania urządzeń.

To natomiast może doprowadzić do ich usterek. Żeby tego typu urządzenia mogły pracować dobrze, konieczne jest zachowanie odpowiednich warunków w odniesieniu do temperatury oraz wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*