Zabezpiecz swój dom przed pożarem – na co trzeba zwracać uwagę

Liczba pożóg, które wybuchają w jednorodzinnych domach jest niepokojąca. Stąd musimy zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszego budynku, ażeby nie dołączyć do grona osób, jakie cierpiały z powodu ognia.

zamek

Autor: Winkhaus
Źródło: Winkhaus
Pożar, to klęska, jaka może zdarzyć się w każdym budynku. Niestety, dosyć często do nich dochodzi na skutek naszej bezmyślności, lecz również omyłek i niedbalstw. Jednym z możliwych powodów pożóg są kłopoty związane z instalacjami gazową albo elektryczną.

Ciekawią Cię prezentowane informacje? Wejdź na nowy tekst (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/wyłazy-dachowe/) a z pewnością dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zainteresują.

Pamiętajmy, że instalacje powinny być poprawnie opracowane. Pamiętajmy, że instalacje elektryczna oraz gazowa powinny być zatwierdzone przez osobę z uprawnieniami. Najlepiej także, ażeby wykonał je zawodowiec. Wówczas będziemy mieć zupełną pewność, że będą one skuteczne a także bezpieczne. Próba samodzielnego dokonania przeróbek obarczona jest wielkim ryzykiem, iż nie będzie działać sprawnie, a co gorsza – może wywołać pożar.

sypialnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
autostrada

Autor: Greg Neate
Źródło: http://www.flickr.com
Warto również pomyśleć o materiałach budowlanych, jakie spowodują, że nasz domek będzie dużo bardziej wytrzymały na takie zagrożenia. Wybierając surowce budowlane zwracajmy zatem uwagę na tzw. ich klasę palności. Respektujmy także zasad dotyczących właściwej izolacji pieca. Pasywną przeciwpożarową ochronę zapewniają niezapalne materiały izolacyjne, taki jak przykładowo skalna wełna. Przeważnie stosuje się ją do ocieplenia strychów, jednakże wełną z powodzeniem możesz docieplać też mury domków.

Użytkowana bywa także do izolacji pewnych fragmentów grzewczej instalacji, czy wspomnianych kominków domowych. Niezapalna izolacja ma tę zaletę, że w wypadku zaprószenia się ognia, nie rozprzestrzeni go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*