Z jakiego powodu dobre docieplenie poddasza będzie przynosić znaczące oszczędności w trakcie sezonu grzewczego.

Trwa wiosna, niedługo nadejdzie lato, zatem sezon na remonty w pełni. Patrzeć tylko, jak rozpoczną się prace wewnątrz domów i wokół nich. W związku z tym że pogoda w naszym kraju lubi płatać figle, trzeba sprawnie wziąć się do pracy, żeby uporać się ze wszystkim, nim skończą się słoneczne i ciepłe dni.

A jeżeli remonty zaplanowano na zewnątrz, trzeba liczyć się także z przestojami z powodu problemów z aurą. Jeżeli zaplanowane prace dotyczą drobnych prac wykończeniowych, to będzie problemów ze skończeniem w terminie. Jeżeli natomiast w grę będą wchodzić bardziej poważne remonty, na przykład docieplenie budynku albo postawienie piętra,

prace remontowe

Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com

to należy wziąć zapas czasu na wypadek pogodowych zmian uniemożliwiających wykonywanie prac. Ogrodzenie dookoła domu, lub najzwyklejsze malowanie płotu da się robić przy okazji. Prace niezbędne do zrobienia przy tego typu remontach są tak mało inwazyjne, że nie ma potrzeby specjalnego ich planowania No chyba, ze w grę wchodzi postawienie muru okalającego całą posesję z paroma automatycznymi bramami i kompleksowym oświetleniem.

Jednym z bardziej pracochłonnych zadań będzie również ocieplenie poddasza (więcej o remontach). Jeśli dom (nieruchomości) jest stary i nie ocieplano dachu, to trzeba liczyć się nie tylko ze sporymi wydatkami, lecz również ze sporą ilością pracy. Stosowane obecnie ociepleniowe materiały są co prawda proste w montażu, jednak układanie ich w już istniejących konstrukcjach budynku jest często dużym wyzwaniem. Najpopularniejsza mineralna wełna i styropian mogą być układane pomiędzy konstrukcją krokwi, albo dołożone od środka dachu.

Drugie rozwiązanie jest szybsze, lecz może zabrać większą ilość przestrzeni. Przez to, jeśli poddasze ma być użytkowym miejscem, okazać się może, że odejdzie ładnych kilka metrów kwadratowych powierzchni użytkowej podłogi. Z tego też powodu należy wybrać bardziej pracochłonny sposób i kłaść warstwy ociepliny między krokwiami. Należy przy tym pamiętać o precyzyjnym dostosowaniu kawałków do siebie, aby nie pojawiły się luki, przez jakie będzie uciekać ciepło. Również połączenie docieplenie poddasza oraz ścian musi być dobrze dopracowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*